www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 2. července 2020, Svátek má Patricie, zítra Radomír

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Reklama

MČR v rally

Martin Lošťák přesedá ze Škody Felicie do subaru

foto

8. června 2020 • 12:00

Příbramský jezdec Martin Lošťák začínal svoji závodní kariéru s vozem Škoda Favorit. Poté přesedl do Škody Felicie, se kterou závodil třináct let. Nyní nastal čas posunout se o krok dále, proto v letošní neúplné sezoně Martin usedne za volant pořádné čtyřkolky, kterou bude vůz Subaru Impreza STi N14.

žádný příspěvek celý článek »

Mezinárodní ECO energy Rally Bohemia – Česko Slovenská trofej elektromobility zve opět k účasti širokou veřejnost

foto

31. května 2020 • 15:00

Již potřetí se v rámci Rally Bohemia bude konat ECO energy Rally Bohemia pro vozy s alternativními typy pohonu. A jak již začíná být zvykem, pořadatel zve k účasti nejširší motoristickou veřejnost. Letos jsme domluveni na spolupráci se Slováky a soutěž tedy bude mezinárodní.

žádný příspěvek celý článek »

Miroslav Březík: Ročně srovnáme desítky závodních vozů

foto

27. května 2020 • 14:45

Miroslavu Březíkovi prošlo rukama spousta závodních vozů. Nutno zde ovšem rozdělit jeho závodní kariéru a pracovní činnost. Když oblékal nehořlavou kombinézu, dosáhl na dva mistrovské tituly a pokud měl montérky, dával se svými kolegy do kupy například WRC známých jezdců. Nejenom o tom, je následující rozhovor.

žádný příspěvek celý článek »

Peugeot Rally Cup CZ má svůj web

foto

26. května 2020 • 18:00

Letošní, už čtvrtý ročník poháru Peugeot Rally Cup CZ se sice neodehrává podle původního plánu, přesto se projekt podpory talentovaným jezdcům s vozy Peugeot vyvíjí dál. Dne 26. května byly spuštěny webové stránky posílené sociálními sítěmi i dalšími on-line aktivitami.

žádný příspěvek celý článek »

Českokrumlovská rallye se pojede až v roce 2021

foto

25. května 2020 • 16:00

Rallye Český Krumlov se letos neuskuteční. Definitivní rozhodnutí uspořádat jednu z nejstarších tuzemských automobilových soutěží až na jaře příštího roku padlo o uplynulém víkendu, kdy se mezinárodní sportovní akce původně měla konat.

žádný příspěvek celý článek »

Projekt ACA Škoda Autoklub Team završen

foto

20. května 2020 • 12:00

Čtyři úspěšné sezóny podpory rallyové posádky Filip Mareš a Jan Hloušek Autoklubem ČR měly být zakončeny v letošním roce startem na vybraných podnicích třech šampionátů, z nichž největší výzvou bylo mistrovství světa v rally.

příspěvků: 1 celý článek »

Robert Kořístka plánuje návrat do české rally

foto

10. května 2020 • 17:30

Karlovický Robert Kořístka patřil vždy mezi dravé jezdce. V průběhu své kariéry odjel čtyři kompletní sezóny a na konci každé se mohl pyšnit mistrovským titulem nebo postem vicemistra. Po kratší absenci na rychlostních zkouškách ale začínají Roberta svrbět ruce a vypadá to, že se brzo „Kořa“ opět objeví na startu soutěže.

žádný příspěvek celý článek »

Rally Bohemia zveřejnila Zvláštní ustanovení

foto

9. května 2020 • 01:00

Zástupci Autoklubu ČR schválili Zvláštní ustanovení 47. ročníku Rally Bohemia. Tento dokument se všemi potřebnými informacemi o soutěži je možné nalézt na webu rallybohemia.cz v sekci „dokumenty“.

žádný příspěvek celý článek »

Nové termíny testování sportovních vozidel rally

foto

8. května 2020 • 15:35

Autoklub České republiky po téměř dvou měsících od zrušení centrálního testování sportovních vozidel zná nové termíny testace v Praze i ve Zlíně.

příspěvků: 1 celý článek »

Bratia Slováci ovládli 1. Virtuální Rally Bohemia

foto

4. května 2020 • 12:00

Premiérovou virtuální Rally Bohemia má za sebou 417 zúčastněných jezdců z celkem 668 přihlášených. Na závodníky čekala náročná soutěž, kde kromě úzkých a technických pasáží si museli jezdci poradit také s náročným počasím, jak bývá u Rally Bohemia zvykem. Z šesti RZ o celkové délce 68.8 km byla první polovina zkrápěna deštěm, či zahalena hustou mlhou.

žádný příspěvek celý článek »

Rally sezóna se přibližuje startu

foto

27. dubna 2020 • 20:00

V pondělí 27. dubna 2020 proběhlo v Heinzově síni klubového domu Autoklubu ČR jednání o budoucnosti letošní sezóny rally. Prezidenta Autoklubu ČR Jana Šťovíčka navštívili jezdci Václav Pech a Vojtěch Štajf. Probíraly se dopady omezení na závodní týmy a potřeba dostát závazkům vůči sponzorům. Účastníci diskuze se shodli v tom, že je nutné, aby se uskutečnil letošní ročník mistrovství republiky v rally.

žádný příspěvek celý článek »

Před dvaceti lety odstartoval Roman Kresta poprvé s Octavií WRC

foto

24. dubna 2020 • 12:00

Letošní sezóna automobilových soutěží ještě nezačala, je tak spousta času na vzpomínky a mnohokrát odkládané prohledávání archivů. A rok 2020 je v několika ohledech jubilejní. Přesně před dvaceti lety totiž odstartoval na Rallye Šumava Mogul poprvé s továrním vozem Škoda Octavia WRC Roman Kresta.

žádný příspěvek celý článek »

První česká Open N je otestovaná

foto

24. dubna 2020 • 11:30

V záplavě negativních zpráv v době koronavirové má rallye tým Aspekta pro příznivce rallye i dobrou zprávu. V úterý 21. dubna 2020 byla úspěšně otestována první česká Ford Fiesta Open N. Ihned následovala cesta k Davidovi Komárkovi do Komvet Racing, kde probíhá nastavení elektroniky motoru.

žádný příspěvek celý článek »

Na virtuální Valašce dominovali Poláci

foto

17. dubna 2020 • 23:15

Mezi téměř šesti stovkami účastníků 1. Kowax Valašské online rally ValMez 2020 uspěli polští závodníci. Vítězem se stal Tomek Wach, jenž startoval s vozem Citroën C4 WRC, následován krajanem Mariusem Chrascinou a nejlepším Čechem Markem Peterem.

žádný příspěvek celý článek »

I ve virtuální realitě návyky zůstávají

foto

17. dubna 2020 • 11:00

Vojtěch Štajf dnes patří, po více než dvaceti odjetých sezónách v rally, jak sám říká ke „staré škole“. Až to současný stav s opatřeními proti koronaviru konečně umožní, bude na českých soutěžích dělit svůj čas mezi závodní volant a řízení týmu Racing 21.

žádný příspěvek celý článek »

toplist