www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 29. listopadu 2022, Svátek má Zina, zítra Ondřej

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Mistrovství­ světa

Oliver Solberg nebude pokračovat u Hyundai

foto

6. října 2022 • 13:00

Tovární tým Hyundai dnes oznámil, že se rozhodl neprodloužit smlouvu s Oliverem Solbergem. Švédský jezdec se tak na konci roku ocitá bez angažmá a začíná řešit svou soutěžáckou budoucnost, která již nebude spojena s korejskou automobilkou.

žádný příspěvek celý článek »

Rovanperä z Toyoty je nejmladším mistrem světa

foto

4. října 2022 • 10:00

Kalle Rovanperä se stal historicky nejmladším držitelem mistrovského titulu ve světovém rallyovém šampionátu FIA, a to ve věku pouhých 22 let a jeden den. Tento jezdec týmu Toyota Gazoo Racing World Rally Team si s navigátorem Jonnem Halttunenem pojistili mistrovské tituly vítězství na Rallye Nový Zéland.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Kalle Rovanperä vyhrál na Novém Zélandu a stal se mistrem světa

foto

3. října 2022 • 18:00

Finský mladík Kalle Rovanperä opanoval letošní ročník Repco Rally New Zealand a svým prvenstvím definitivně zpečetil zisk titulu letošního mistra světa v automobilových soutěžích. Ve věku dvaadvaceti let se tak stal nejmladším mistrem světa soutěžácké historie.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Rally Catalunya

foto

27. září 2022 • 17:00

Za necelý měsíc se uskuteční poslední evropský závod mistrovství světa, Rally Catalunya, který se pojede poprvé v historii také jako poslední závod mistrovství Evropy, byť s odděleným polem. Organizátoři dnes zveřejnili seznam přihlášených posádek do světového pole, uzávěrka do ERC je totiž teprve dnes.

žádný příspěvek celý článek »

Toyota zažila kamenitý víkend na Rallye Akropolis, náskok udržuje

foto

13. září 2022 • 09:00

Tým Toyota Gazoo Racing World Rally zakončil náročný týden na řecké Rallye Akropolis, aniž by dosáhl požadovaných výsledků, nicméně i tak získává důležité body k udržení náskoku v mistrovství světa soutěžních jezdců i značek.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: EKO Acropolis Rally opanoval Hyundai, vítězem Neuville

foto

11. září 2022 • 16:00

Tovární tým Hyundai na řecké EKO Acropolis prorazil letošní smůlu a připsal si kompletní stupně vítězů. Náročný šotolinový závod dokončily všechny tři tovární speciály v pořadí Thierry Neuville - Ott Tänak - Dani Sordo.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Repco Rally New Zealand

foto

7. září 2022 • 13:00

Po dlouhých deseti letech se vrací do kalendáře mistrovství světa v automobilových soutěžích podnik na Novém Zélandu, letos nesoucí název Repco Rally New Zealand. Organizátoři v těchto dnech zveřejnili dle očekávání poměrně chudý seznam přihlášených čítající pouhých 23 posádek s vozy s homologací FIA.

žádný příspěvek celý článek »

Belgická Ypres rallye: Toyota Gazoo Racing opět na stupních vítězů

foto

23. srpna 2022 • 12:00

Soutěžní tým Toyota Gazoo Racing na belgické Ypres rallye vybojoval další pódiový double, když Elfyn Evans o pouhých pět sekund zaostal za vítězem. Esapekka Lappi obsadil třetí místo celkového pořadí.

žádný příspěvek celý článek »

Vítězství ve WRC3 na Ardeca Ypres Rally Belgium pro Černého a Jantar Team

foto

23. srpna 2022 • 10:00

Slovenský Jantar Team společně se soutěžní posádkou Jan Černý – Tom Woodburn a vozidlem Ford Fiesta Rally3 vyhráli v rámci WRC3 Ardeca Ypres Rally Belgium 2022. Devatenáct vítězství z celkových dvaceti rychlostních zkoušek, ale i náskok od druhého v pořadí skoro 11 minut a samozřejmě vítězství ve WRC3. To vše se podařilo posádce slovenského Jantar Teamu, Janovi Černému a jeho spolujezdci Angličanovi Tomovi Woodburnovi.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Vítězem Ardeca Ypres Rally se stal Ott Tänak

foto

21. srpna 2022 • 18:30

Mistrovství světa v automobilových soutěžích pokračuje svým dalším podnikem. Tentokráte se posádky vydávají na zrádné asfaltové tratě belgické Ardeca Ypres Rally, která byla do kalendáře zařazena namísto původně plánovaného závodu v Irsku. Průběh soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

příspěvků: 2 celý článek »

Seznam přihlášených posádek na EKO Acropolis Rally

foto

12. srpna 2022 • 11:00

V polovině září se uskuteční tradiční EKO Acropolis Rally. Řecké tratě již nejsou tak rozbité jak bývávalo zvykem, i tak notně prověří kvality soutěžních speciálů. A těch se na startu objeví velké množství, jak ostatně naznačuje zveřejněný seznam přihlášených posádek, který čítá rovných sedmdesát dvojic.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Vítězem Secto Rally Finland se stal Ott Tänak

foto

10. srpna 2022 • 14:00

Estonský jezdec Ott Tänak dokázal udolat náporu letos téměř neporazitelného Kalle Rovanpery a zvítězil v Secro Rally Finland. Za ním dojel o necelých sedm vteřin mladík Rovanperä. Této dvojici nikdo nestíhal, nejrychlejší ze zbytku pole byl třetí Esapekka Lappi.

žádný příspěvek celý článek »

Rovanperä s Toyotou na Rallye Finsko dojel druhý a zvyšil svůj náskok

foto

8. srpna 2022 • 16:00

Kalle Rovanperä ze soutěžního týmu Toyota Gazoo Racing World Rally Team dojel druhý na mimořádně rychlé Rallye Finsko a zvýšil svůj náskok v bodování světového rallyového šampionátu FIA. Jeho stájový kolega a finský krajan Esapekka Lappi prožil v závěru pozoruhodné drama, ale nakonec se na domácí půdě rovněž postavil na stupně vítězů.

žádný příspěvek celý článek »

Jantar Team s Černým a Tománkom sa "prejumpovali" na druhé miesto vo WRC3

foto

8. srpna 2022 • 08:00

Nádherné druhé miesto absolútneho poradia vybojovala vo WRC3 na Secto Rally Finland 2022 posádka slovenského Jantar Teamu, Jan Černý a Jan Tománek s vozidlom Ford Fiesta Rally3.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Ardeca Ypres Rally

foto

30. července 2022 • 12:00

Na konci srpna se v rámci mistrovství světa v automobilových soutěžích namísto původně plánované irské soutěže uskuteční Ardeca Ypres Rally, která je tak do tohoto seriálu zařazena podruhé za sebou. Organizátoři v těchto dnech zveřejnili seznam přihlášených posádek, který si dnes můžete prohlédnout.

žádný příspěvek celý článek »

toplist