nejnovější | novější [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | … ] starší

SOUHRN: Sébastien Ogier vyhrál v Monze a stal se poosmé mistrem světa

foto

24. listopadu 2021 • 09:00

Sébastien Ogier a Julien Ingrassia vyhráli závěrečný díl letošního mistrovství světa v automobilových soutěžích, který se opět konal v Monze. Společně se stali poosmé mistry světa a uzavřeli nejen svou společnou spolupráci, ale také celou éru soutěžních speciálů WRC.

žádný příspěvek celý článek »

Tři velké závody ve čtyřech týdnech

foto

24. listopadu 2021 • 08:00

V závěru sezony čekala tým Orsák Rallysport ta největší logistická a sportovní výzva. Erik Cais startoval s vozem Ford Fiesta Rally2 během čtyř týdnů na třech významných soutěžích. V polovině října debutoval ve světové sérii WRC na Katalánské rally ve Španělsku, o necelý týden později pokračoval v Maďarsku v evropském seriálu ERC a náročný trojboj uzavíral na šotolinové Lausitz rally.

Fotogalerie z Rallye W4 od Marka Pléhy

foto

23. listopadu 2021 • 19:20

Ještě jednou se obrazem vracíme rakouského Hornu, kde se uskutečnil poslední letošní závod rakouského mistrovství, tedy Rallye W4. Atmosféru populární rally si můžete připomenout prostřednictvím dalších snímků, které na místě pořídil Marek Pléha

Toyota Gazoo Racing získal v Monze tři tituly

foto

23. listopadu 2021 • 19:15

Soutěžní tým Toyota Gazoo Racing WRT na kultovním okruhu v Monze završil úspěšné tažení v letošním šampionátu ziskem hned tří mistrovských titulů, kdy si Toyota díky prvnímu a druhému místu v posledním kole pojistila první místo v boji o pohár konstruktérů.

Roman Kresta - Na vlnách času

foto

23. listopadu 2021 • 19:00

Automobilový závodník Roman Kresta patří mezi nejvýraznější osobnosti českého rallysportu. Není proto divu, že právě o něm vznikla kniha, která popisuje nejen Romanovu sportovní kariéru, ale také jeho dětství a první krůčky, které ho postupem času dovedly až do továrních týmů Škoda a Ford.

Jantar Team s Tomášem Engem nejlepší R5 na Setkání mistrů

foto

23. listopadu 2021 • 18:50

Premiérová účast Jantar Teamu na Global Assistance Setkání mistrů 2021 na autodromu v Sosnové u České Lípy dopadla nad očekávání skvěle. Tomáš Enge na Škodě Fabia Rally2 EVO zvítězil mezi vozy Rally2.

Závěrečným vítězstvím k evropskému titulu

foto

23. listopadu 2021 • 18:45

Posádka týmu ACCR Racing21 Vojtěch Štajf a Vladimír Zelinka získala titul mistrů Evropy ve skupině 2 v rámci letošního seriálu FIA European Historic Rally Championship.

Jezdci s vozy Škoda Fabia Rally2 evo zajistili týmový titul WRC2

foto

23. listopadu 2021 • 18:30

ACI Rally Monza uzavřela letošní FIA Mistrovství světa v rally. Přibližně polovina rychlostních zkoušek se jela na slavné trati formule 1 a v jejím okolí. Jezdci značky Škoda nasbírali pro tým Movisport dostatek bodů, aby v kategorii WRC2 získal týmový mistrovský titul.

Príkladné športové gesto Laca Mokrana

foto

23. listopadu 2021 • 18:15

Nestáva sa často, aby sa posádky samé vzdali svojej pozície. O to väčšiu športovú aj ľudskú hodnotu, v dnešnej ťažkej dobe krízy morálky, má toto príkladné športové gesto topoľčianskej posádky Laca Mokrana a Jula Kováča.

Peugeot Rally Cup zakončil sezónu v Krumlově

foto

19. listopadu 2021 • 10:00

Závěrečným podnikem Mistrovství ČR v automobilových rallye skončilo také páté pokračování Peugeot Rally Cupu. Poslední body se přidělovaly netradičně na Rallye Český Krumlov, která byla z původního květnového termínu přesunuta na listopad. Podzimní počasí připravilo pro startující posádky mnoho záludností a jihočeská soutěž měla tak úplně jiný charakter než obvykle.

Posádky Samohýl Škoda Teamu v Krumlově pod stupni vítězů

foto

17. listopadu 2021 • 09:00

Závěr českého šampionátu v rally obstarala Rallye Český Krumlov, která byla přesunuta z původního květnového termínu na polovinu listopadu. Miroslav Jakeš s Petrem Machů vybojovali na jihu Čech 4. místo absolutně, o příčku níže byli klasifikováni Adam Březík s Ondřejem Krajčou. Obě posádky startovaly s vozy Škoda Fabia R5.

Nedělní ráno rozhodlo

foto

17. listopadu 2021 • 08:00

Posádka Jan Kopecký – Jan Hloušek s vozem Škoda Fabia Rally2 evo obsadila po nervy drásajícím souboji o vítězství na Rallye Český Krumlov druhé místo. Nic to ale nemění na zisku mistrovského titulu, který měla posádka Agrotec Škoda Rally Teamu jistý již po Barum Rally.

Mikuláš Rally ve Slušovicích se pojede již pojedenácté!

foto

16. listopadu 2021 • 01:00

Letošní mistrovská sezona v automobilových soutěžích dojela v Českém Krumlově úspěšně do cílové mety. V samotném závěru roku se konají volné exhibiční podniky a jedním z nich bude 11. VHS Mikuláš Rally Slušovice. Tradiční loučení s motoristickou sezonou na Moravě se uskuteční v termínu 26. – 27. listopadu 2021. Pořadatelé z Rallysprint Klubu v AČR v Podkopné Lhotě připravili pro fanoušky opět oblíbenou okruhovou rychlostní zkoušku kolem slušovické dostihové dráhy, ale i náročný úsek z Trnavy do Kašavy.

SOUHRN: Pech si z Krumlova odváží prvenství a republikový bronz

foto

14. listopadu 2021 • 13:40

Poslední rychlostní zkouška letošní 48. Rallye Český Krumlov definitivně potvrdila vítězství posádky Václav Pech - Petr Uhel na Fordu Focus WRC. Ve shodném čase dorazili do cíle testu absolutně druzí Jan Kopecký s Janem Hlouškem na Škodě Fabia Rally2 Evo.

48. Rallye Český Krumlov připravena ke startu

foto

10. listopadu 2021 • 17:00

Před padesáti lety to začalo. A tradice stále pokračuje! Rallye Český Krumlov odstartuje už tento pátek a naprosto netradičně uzavře s diváky podél tratí rychlostních zkoušek sezonu mistrovských automobilových soutěží.