Dnes je 6. května 2024, Svátek má Radoslav, zítra Stanislav

MMČR 10 - Sheron Valašská Rally

Adam Kobliha opanoval třídu N/2 na Valašce

6. dubna 2010 • 07:00

Valašská Rally byla místem premiéry v MMČR pro Adama Koblihu. Ten se na českých tratích objevuje s Hondou Civic VTi od roku 2008. Na Valašské Rally však startoval již v roce 2006 s vozem Škoda Felicia. Tehdy nedokončil. Nyní si však chuť spravil, když si dojel pro jeden z nejlepších výsledků kariéry, pro vítězství ve třídě N/2 a absolutně sedmadvacáté místo.

Valašská Rally skončila sedmadvacátým místem v absolutním pořadí a vítězstvím ve třídě N/2. Panuje spokojenost?

„S výsledkem můžeme být maximálně spokojeni. Všichni v týmu odvedli pěknou práci, celý závod jsme si jeli svoje tempo, nepostihl nás žádný technický problém na autě, prostě všechno fungovalo tak jak má, na 100%.“

Jaká byla cesta za tímto výsledkem?

„Cesta to určitě jednoduchá nebyla, ještě před závodem jsme neměli zcela vyřešené finance, ale s velkou pomocí našeho manažera Ondry a mého spolujezdce Martina se nám podařilo všechny náklady pokrýt. Ve středu po seznamovačkách proběhl test vozu po pětiměsíční pauze. S autem jsem se rychle sžil, a věřil v dobrý výsledek. Po noční sekci nám patřilo třetí místo ve dvoukolkách, což pro nás bylo velké překvapení. Do druhého dne jsme šli s cílem jet stejné tempo, udržet vedení ve třídě N/2 a pokud možno být co nejvýš ve výsledkové listině. To se povedlo s dostatečným náskokem a byl důvod k oslavám. Chtěl bych poděkovat Tomáši Markovi za výborně připravený vůz, mechanikům Pavlovi, Ondrovi, Romanovi za odvedenou práci, spolujezdci Martinovi za skvělou souhru ve voze, manažeru Ondrovi za finance, Romanu Nesquikovi za catering, fanouškům podél tratí RZ a v servisu a hlavně našim partnerům především cestovní kancelář Horizont travel, Pálenice u Juhyně - Josef Ondroušek, Pohostinství Komárno, NC Power a dalším. Děkujeme za podporu.“