Dnes je 5. května 2024, Svátek má Klaudie, zítra Radoslav

MS 10 - Rally of Turkey (JWRC)

Na tureckém shakedownu nejrychlejší tovární Citroeny

15. dubna 2010 • 13:35

Dnešní oficiální shakedown před startem dalšího podniku mistrovství světa FIA v automobilových soutěžích, Turecké rally, nejlépe vyšel Sebastienu Loebovi na Citroenu C4 WRC. Druhý nejlepší čas pak za úřadujícím mistrem světa zajel jeho týmový kolega Dani Sordo.

Oficiální shakedown vzdálený necelých třicet kilometrů od servisního parkoviště v Pendiku provázely příznivé povětrnostní podmínky, respektive slunečno a teplota okolo 17 stupňů Celsia. Loeb vyrazil na šotolinovou trať dlouhou 4.75 km hned jako první a vyzkoušel si tak již předem pozici, v jaké se bude nacházet minimálně v průběhu prvního dne. Nakonec absolvoval celkem čtyři jízdy, když nejlepší čas zajel v poslední z nich.

Také Francouzův týmový kolega Dani Sordo zaznamenal svůj nejlepší výkon shodně ve čtvrté a zároveň závěrečné jízdě, což jasně dokazovalo výhodu vyčištěné trati. S odstupem šesti desetin vteřiny pak za španělským pilotem skončil nejlepší z jezdců na Fordech Focus WRC Mikko Hirvonen. Nejlepším netovárním pilotem byl dnes Henning Solberg před svým bratrem Petterem a Sebastienem Ogierem.

Lehkým překvapením byl dnes výkon Kimiho Raikkenena, který zajel na shakedownu shodný čas jako dvojka továrního Fordu Jari-Matti Latvala.

První rychlostní zkouška letošní Turecké rally - Darlik (15.7 km) - startuje zítra ráno v 8:03 SELČ.