Dnes je 2. května 2024, Svátek má Zikmund, zítra Alexej

ME 10 - Rajd Polski

Rajd Polski ovládli domácí Kajto, Solowow a Kuchar

6. června 2010 • 21:00

Kajetan Kajetanowicz navigovaný Jaroslawem Baranem vyhráli 67. ročník tradičního Rajdu Polského, který byl třetím dílem letošního seriálu FIA ME. Zároveň si připsali druhou výhru v letošním polském mistrovství, což je posunulo do čela průběžné klasifikace. Baran vyhrál tuto soutěž už v roce 2002, tehdy po boku Januse Kuliga, avšak pro pilota to byla první výhra na druhé nejstarší rally Evropy.

Druhé místo po dnešní etapě připadlo Michalu Solowowovi navigovanému Maciejem Baranem, se svým Fordem Fiesta S2000 si zároveň připsali maximální počet bonusových bodů za dílčí vítězství v druhé etapě. O třetí místo v neuvěřitelně vyrovnané bitvě bojovali Tomasz Kuchar na peugeotu a někdejší mistr Evropy Luca Rossetti na továrním Abarthu Grande Punto S2000. Nakonec se z bronzu radoval Kuchar, tento výsledek jej nicméně stál průběžné vedení v polském mistrovství.

Ani dnes se někteří favorité nevyhnuli záchranné síti systému SupeRally. Na předposlední zkoušce etapy překulil přes střechu svou fabii Lezsek Kuzaj a na jeho kontě se objevila penalizace podobně jako včera v případě odstoupivších jezdců Orlen Teamu Szymona Ruty a Krysztofa Holowczyca. Ten se dnes na trať vrátil a s využitím setupu, který při brazilské Rally Curitiba využíval Kris Meeke, se Polák dokázal vrátit alespoň do nejrychlejší desítky; v samostatném hodnocení dnešní etapy mu patří třetí místo.

Mistrovství Evropy nyní čeká třítýdenní přestávka, po níž přijde jeden z vrcholů letošní sezony, belgická Geko Ypres Rally. Při ní se „Evropa“ letos poprvé setká se seriálem IRC a bude to bezesporu veliká bitva, očekává se totiž start více než tří desítek vozů kategorie S2000.