www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 17. června 2025, Svátek má Adolf, zítra Milan

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

MS 06 - Rally Italia d'Sardegna (JWRC)

Subaru má nové vozy, Duval jen Fabii po Hirvonenovi

19. května 2006 • 09:30

Přestože se v mnoha zprávách hovořilo o tom, že Francois Duval bude mít již na Sardinii novou Fabii WRC od Škody Motorsport, jedná se pouze o starší model z roku 2005, se kterým startoval Mikko Hirvonen v Japonsku. Tam s ním také havaroval.

S novými vozy tak dorazili do Itálie pouze jezdci továrního týmu Subaru. Stejně tak je na tom i tým Atolye Kazaz, který má pro Kristiana Sohlberga novou Imprezu WRC S11.

Díky zvláštním pravidlům FIA jsme vás již včera informovali o tom, že tým Stobart Ford VK musí použít na Sardinii stejné vozy, jako v Argentině. Matthew Wilson musel měnit motor a také proto dostal minutovou penalizaci.

Inženýři továrního týmu Ford také přišli na to, proč Hirvonenův Focus WRC nevydržel nápor při Argentinské rally. „Zavinila to dlouhá přeprava lodí a párování soutěží. O uvolněném ventilu jsme věděli již od ledna, ale tehdy již motory cestovaly do Mexika. Stejné agregáty jsme museli použít i v Argentině. Nemohli jsme s tím nic dělat. Čekali jsme, že tento problém přijde.“

Na závěr jen doplnil, že problémy s Grönholmovým vozem zavinila vody, která se dostala do elektroniky a poničila transmise.

-ric- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist