Dnes je 27. dubna 2024, Svátek má Jaroslav, zítra Vlastislav

MS 10 - Wales Rally GB (PWRC+SWRC)

Loeb zakončil sezónu MS 2010 vítězstvím

14. listopadu 2010 • 20:00

Stylově zakončil sezonu už jistý mistr světa Sébastien Loeb. Potřetí za sebou vyhrál Britskou rally a zkompletoval počet svých letošních triumfů na osm ze třinácti soutěží.

Sedminásobný šampion Loeb sváděl ve Walesu při závěrečné rally seriálu MS napínavý souboj s mistrem světa z roku 2003 Petterem Solbergem z Norska, jenž jezdí také se citroënem. Šestatřicetiletý Francouz nakonec čtyřnásobného vítěze Britské rallye porazil o 19,1 sekundy a sám si dojel v Cardiffu pro třetí triumf za sebou a 62. v kariéře.

Na třetím místě skončil letos nejlepší jezdec Fordu Jari-Matti Latvala z Finska a zajistil si celkově druhé místo v šampionátu za suverénním Loebem. Třetí skončil Solberg a až čtvrtý Francouz Sébastien Ogier. Bývalý juniorský mistr světa, jenž vstupoval do Britské rally jako druhý muž průběžného pořadí, v sobotu zničil svůj citroën a nebodoval.

Soutěž nedokončil ani jediný český účastník Martin Semerád s mitsubishi, který v třetí erzetě od konce narazil do stromu. Podle serveru autosport.cz vyvázli pilot i jeho navigátor Michal Ernst bez zranění, museli však odstoupit z celkově osmnáctého místa a druhého mezi produkčními vozy.

Britskou rally skončila nejen letošní sezona, ale po 13 letech také éra současných dvoulitrových WRC vozů. U Citroënu bude nástupcem modelu C4 typ DS3, Ford nahradí Focus, jenž byl s 44 triumfy nejúspěšnějším rallyovým vozem, Fiestou RS.