Dnes je 18. května 2024, Svátek má Nataša, zítra Ivo

MS 11 - Vodafone Rally de Portugal (PWRC)

WRC Academy bude mít v Portugalsku 18 účastníků

9. února 2011 • 09:00

Projekt WRC Academy, který je jako nástupnický šampionát po JWRC určen pro mladé piloty z celého světa, již zná jména osmnáctky účastníků, kteří se zúčastní úvodního závodu, kterým bude Vodafone Rally de Portugal na konci března.

WRC Academy

Ve WRC Academy budou jednotliví účastníci startovat na identických vozech Ford Fiesta R2. Šestice jezdců vzešla z loňského Pirelli shootoutu ve Španělsku, zbývajících osmnáct míst je k dispozici zájemcům, kteří kromě podmínek věkového limitu přinesou i poplatek 135 000 euro. Do závěrečného termínu pro první závod, Vodafone Rally de Portugal, se přihlásilo dohromady osmnáct jezdců, pro možné nastoupení od druhého podniku tak ještě zbývá šest volných míst.