www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 1. května 2025, Svátek má Svátek práce, zítra Zikmund

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

MMČR 11 - Rallye Český Krumlov (MMČR)

Rallye Český Krumlov: trasa plná novinek

3. května 2011 • 10:00

Letošní 39. ročník Rallye Český Krumlov sice na první pohled kopíruje formát let minulých, ale pořadatelé z ÚAMK Automotoklubu Rallye Český Krumlov a ČK motorsport připravili na trase několik zásadních novinek.

Většina českých soutěží se spoléhá především na osvědčené tratě rychlostních zkoušek, mimo jiné proto, že nové trasy se jen velmi těžko hledají. Českokrumlovští letos zavedený systém opustili a připravili úplně novou rychlostní zkoušku, která dosud v téměř čtyřicetileté historii soutěže, v itineráři nebyla. Už tak tradičně těžká soutěž se stává ještě obtížnější.

Jaromír Tarabus - Daniel Trunkát (Ford Fiesta S2000) - Rallye Český Krumlov 2010

Nová rychlostní zkouška Lipno, měří téměř 17 km a charakterem zcela zapadá do

celé koncepce českokrumlovské rallye. Převažuje svižnější charakter, ale celkem třikrát mění jezdecký rytmus, což je pro posádky vždycky nejzajímavější. Poprvé se tak soutěžní peloton i diváci dostanou také na Lipensko.

Sedmý a jedenáctý test odstartuje v části Slupečná na okraji Lipna nad Vltavou a pak se vyšplhá až na nejvýše položený bod celé soutěže u Malšína. Další část RZ už dřívější účastníci krumlovské soutěže znají, klesá zpátky až na úroveň Vltavy u Branné. Tento úsek býval kdysi částí dřívější erzety Nahořany - Kyselov.

Novinka přinese několik zajímavých diváckých míst i různá další překvapení a zpříjemnění pro všechny návštěvníky, podrobněji o nich budeme informovat později.

Celkem na účastníky krumlovského podílu na Mediasport Mezinárodním mistrovství ČR čeká 12 rychlostních zkoušek o délce 188,5 km a na historická auta 10 zkoušek o délce 145,15 km.

Sledujte oficiální stránky 39. Rallye Český Krumlov www.rallyekrumlov.cz, dozvíte se více.

Luboš Šalát
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist