Dnes je 19. dubna 2024, Svátek má Rostislav, zítra Marcela

OS 11 - Historic Vltava Rallye

Vítěz historické Vltavy Harrach, Janota mistrem Evropy

8. října 2011 • 16:55

Závěrečné testy již nic nezměnily na pořadí Historic Vltava Rallye 2011. Obě vedoucí posádky v závěru poněkud zvolnily a soustředily se na úspěšné dokončení soutěže. Vítěznou posádkou jubilejního dvacátého ročníku soutěže se tak stali Ernst Harrach a Leopold Welserheimb z Rakouska, stříbrná příčka stačila Miroslavu Janotovi a Pavlu Dreslerovi k titulu mistrů Evropy kategorie 2. Další informace o soutěži zařazené do několika šampionátů jsou k dispozici na adrese www.vltavarallye.cz.

Miroslav Janota - Pavel Dresler, Opel kadett GT/E - Historic Rallye Vltava 2011

V závěru jubilejního dvacátého ročníku Historic Vltava Rallye už se žádné překvapení nekonalo. Nejrychlejší posádky si již pohlídaly své pozice a daly možnost získat dílčí úspěchy i svým soupeřům. V závěrečné sekci tak nejvíce zářil německý jezdec Reinhard Hainbach, jenž si připsal dva nejrychlejší časy, v konečném pořadí se tak i přes velkou ztrátu ze včerejška posunul až do elitní dvanáctky. První trojice však zvládla zdárně celou trať těžké soutěže a v cíli se tak všichni dočkali zasloužených ovací. Vítěznou posádkou se stali Rakušané Ernst Harrach s Leopoldem Welsersheimbem jedoucí s vozem Mitsubishi Lancer 2000 Turbo, na třetí příčce dokončili soutěž Irové Frank Cunningham a Forde Ross s vozem Ford Escort Mk II. Asi největší radost ale mají z druhé příčky v cíli Miroslav Janota a Pavel Dresler, kteří se s vozem Opel Kadett Coupé stali novými mistry Evropy v kategorii 2. Janota vyhrál zároveň i mezi soutěžícími klasifikovanými v národním šampionátu, za ním skončil Jan Krejča s vozem Škoda 130 LR, jenž v konečném pořadí soutěže obsadil skvělou čtvrtou příčku. Celkově dojelo do cíle poslední rychlostní zkoušky 28 vozů.

Výsledky jsou zatím samozřejmě neoficiální a podléhají schválení sportovních komisařů.