Dnes je 1. května 2024, Svátek má Svátek práce, zítra Zikmund

MČR-S 13 - Matrix M.V. Rally Kostelec (MČR-S+PČR)

Odložilík ovládl Rally Kostelec

28. července 2013 • 23:40

Roman Odložilík suverénně ovládl Rallye Kostelec a upevnil si vedení v mistrovství republiky ve sprintrallye. Na Rychnovsku za volantem speciálu Citroën Xsara WRC vyhrál v sobotu šest ze sedmi rychlostních zkoušek a zvítězil s náskokem 26.2 sekundy před svým hlavním soupeřem v boji o vedení v domácím šampionátu Miroslavem Jakešem. Ten vyhrál jen v pátém testu.

Roman Odložilík - Martin Tureček (Citroën Xsara WRC) - Ferodo Matrix MV Rally Kostelec 2013

Jakeš, který do závodu vstupoval jen s dvoubodovým mankem na lídra, narušil Odložilíkovu suverenitu pouze v pátém testu. V něm lídr zajel až čtvrtý čas a na Jakeše s výkonnostně slabším mitsubishi ztratil sedm sekund. Jeho náskok se tím zmenšil jen na deset sekund, ale ve zbývajících erzetách si Odložilík třetí triumf při čtvrtém startu pojistil.

Třetí místo obsadil Karel Trněný s vozem Škoda Fabia WRC a za vítězem zaostal o 45,4 sekundy. Čtvrtý Miroslav Plíhal s octavií kategorie WRC měl manko přes minutu.