Dnes je 7. května 2024, Svátek má Stanislav, zítra Den vítězství

MS 13 - Rallye de France - Alsace

Francie: Úvodní speciálku vyhrál Dani Sordo

3. října 2013 • 19:00

Dlouho očekávaný souboj Sébastienů Loeba a Ogiera na domácí půdě je konečně tady! Dnes v 16:00 odstartuje krátkou superspeciálkou na parkovišti nedaleko servicu ve Strasbourgu další díl mistrovství světa, Rallye de France. Průběh celé soutěže můžete sledovat společně se serverem AutoSport.CZ.

Online výsledky - Rally Radio

Diskuse k soutěži - Další informace k Rallye de France

Sébastien Loeb - Daniel Elena (Citroën DS3 WRC) - Rallye de France 2013

- - - - - - - - - - - - - - 1. etapa - - - - - - - - - - - - - -

RZ 1 - Strasbourg - Power Stage (4,55 km)

Tovární jezdec Citroënu Dani Sordo navázal na úspěch ze shakedownu a zvítězil v úvodní rychlostní zkoušce Rallye de France konané ve Štrasburku na parkovišti. A protože to byla zároveň power stage, Sordo sebral Neuvillovi i teoretickou šanci na zisk titulu a definitivně korunoval Sébastiena Ogiera letošním mistrem světa.

Ani druhé místo nestačilo Thierry Neuvillovi na udržení byť minimálních teoretických šancí na titul. Naopak bronzový Sébastien Ogier už může defakto oslavovat, aniž by Rallye de France pořádně začala.

Úvodní test nepřinesl mnoho zajímavých situací. O tu nejzářnější se postaral Oleksii Kikireshko, který u svého Mini John Cooper Works S2000 urazil rovnou dvě kola. Mnohem úspěšnější byl Christian Riedemann, který o betonovou zábranu poškodil zavěšení, přesto dokázal dojet do cíle. Ala's Rasheed a Martin Hudec dostali přidělené časy, protože jeli o kolo víc.