www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 26. října 2020, Svátek má Erik, zítra Šarlota

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

ERC 13 - Rallye Sanremo

Esapekka Lappi chce na Rally Sanremo bodovat

7. října 2013 • 11:30

Finský rallyový talent a pilot továrního týmu Škoda Motorsport Esapekka Lappi a jeho spolujezdec Janne Ferm chtějí na 55. ročníku Rally Sanremo (11. – 12. října) bodovat. Pro oba Finy je to po Barum Rally ve Zlíně letošní druhý start v evropském šampionátu ERC. Na místě v Sanremu budou své kolegy podporovat osobně i novopečení mistři Evropy Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem.

Esapeka Lappi - Janne Ferm, Škoda Fabia S2000 - Barum Czech Rally Zlín 2013

„Těšíme se moc na další start na asfaltu a možnosti se na tomto povrchu nadále zlepšovat,“ říká Lappi. „Na soutěži ve Zlíně jsme zajeli pár dobrých časů, bohužel jsme však nedojeli do cíle. To chceme v Sanremu samozřejmě napravit,“ dodává 22letý pilot.

Vítěz loňského finského šampionátu musel soutěž ve Zlíně po nehodě předčasně vzdát, přestože zajížděl srovnatelné časy se špičkou. V asijsko-pacifickém šampionátu, hlavní náplni letošní sezony pro Lappiho, stanul mladý Fin už dvakrát na nejvyšším stupínku. V Sanremu může počítat s radou od Jana Kopeckého, který triumfoval v letošním ERC šestkrát a soutěž v Sanremu shlédne nyní jako divák.

Centrum soutěže v přímořském Sanremu je opět nedaleko známého kasina a bude skutečnou výzvou pro všechny týmy. Všech deset rychlostních zkoušek o celkové délce 232,91 kilometrů je na úzkých asfaltových cestách vtěsnáno do pouhých 28 hodin. Esapekka Lappi chce s vozem Škoda Fabia Super 2000 být též v centru dění.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist