www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 26. listopadu 2020, Svátek má Artur, zítra Xénie

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

MČR-S 14 - Rally Krkonoše - ZRUŠENO

Rally Krkonoše mění termín

17. dubna 2014 • 23:00

Po přesunu do seriálu Mistrovství České republiky ve sprintrally přichází Rally Krkonoše s další výraznou změnou! Závod odstartuje koncem července, tedy o tři týdny později, než bylo původně plánováno.

Tomáš Kurka - Milan Škubník (Mitsubishi Lancer Evo X R4) - Rally Krkonoše 2013

Federace Automobilového Sportu včera obdržela zprávu, že z důvodu problémů s povoleními byly zastaveny přípravy na 7. MATRIX M. V. RALLY v Kostelci nad Orlicí. Její původní termín 25. – 26. 7. 2014 tak připadne pořadatelům Rally Krkonoše, kteří tím získají o něco více času na pečlivou přípravu soutěže.

Pro změnu termínu hovoří více faktorů, mezi něž můžeme zahrnout např. možné komplikace se sledovacími jednotkami GPS pro seznamovací jízdy na následující Rally Bohemia nebo to, že se rally vyhne svátku Cyrila a Metoděje dne 5. 7.

„Myslíme si, že datum bude více vyhovovat také posádkám sprintového mistrovství. V jejich plánech bylo jet do Kostelce na konci měsíce a ne do Krkonoš týden před závodem MMČR,“ dodává k tomu zástupce ředitele Vladimír Hlavatý.

Věříme, že tato změna Rally Krkonoše prospěje, a že pořadatelé najdou v této složité době dostatek pochopení také v obcích na plánované trase soutěže. Těšíme se, že se ve dnech 25. – 26. 7. sejdeme ve Vrchlabí v hojném počtu.

Pavla Hlavatá
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist