Dnes je 5. května 2024, Svátek má Klaudie, zítra Radoslav

ME 14 - Sata Rallye Açores

Azorská kvalifikace pro Breena

15. května 2014 • 16:10

Irský jezdec Craig Breen si jako první bude vybírat startovní pořadí do letošní SATA Rally Acores poté, co vyhrál kvalifikační zkoušku. 3.22 km dlouhý úsek Reméidos – Lagoa zdolal v čase bezmála dvou minut. Druhý nejlepší čas zajel místní matador Ricardo Moura prvně startující s Fordem Fiesta R5, třetí skončil Kajetan Kajetanowicz se stejným vozem.

Craig Breen - Scott Martin, Peugeot 208 T16 - SATA Rally Acores 2014

Několik posádek se nevyhnulo problémům – Jaroslav Orsák trefil pravou zadní částí jeho Fabie S2000 zídku, ještě větší potíže potkaly Bernarda Sousu, u jehož Fiesty RRC začal v průběhu ostrého průjezdu vynechávat motor. Portugalec test dokončil v osmém čase, jeho vůz ale definitivně ztichl na přejezdové sekci. Posádka vůz tlačila zhruba kilometr zpět do centra soutěže v Ponta Delgadě a rozhodla se vůz neodevzdat do uzavřeného parkoviště, aby na něm mohli pracovat mechanici. Sousa tak byl odsunut až na chvost a výběr startovní pozice absolvoval jako úplně poslední z prioritních jezdců ERC.