www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 4. března 2021, Svátek má Stela, zítra Kazimír

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

MČR-S 14 - Rally Jeseníky (MČR-S+HA)

Pešl v Jeseníkách vylepšil sezónní maximum, teď se těší na vsetínské finále

29. září 2014 • 11:00

Nejlepší výsledek sezony zajela na předposledním sprintu sezony v Jeseníkách posádka JP Motorsport teamu ve složení Jaroslav Pešl – Roman Pešek. Valaši jedoucí tradičně s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX skončili ve své třídě 3 na druhém místě a celkově jim patřila desátá příčka. Body mají o to sladší příchuť, že na třetího Tomáše Růžičku měl Pešl v cíli tři vteřiny.

Jaroslav Pešl - Roman Pešek (Mitsubishi Lancer Evo IX) - Barum Czech Rally Zlín 2014

V doposud odjetých závodech MČR ve sprintu Pešl s Peškem jen jednou nedojeli, a to na Kopné. Jinak vždycky atakovali první trojku ve třídě nebo lépe. Na Valašce to byl bronz, pak přišla zmiňovaná Kopná a karambol, poté čtvrté místo v Pačejově, třetí pozice ve Vyškově a ještě o stupínek lepší to bylo v Jeseníkách, kde brala posádka JP Motorsport teamu stříbro ve třídě. Pešl sice začal třemi čtvrtými místy ve třídě, ale ze zbylých pěti zkoušek byl třikrát druhý a dvakrát třetí, a to celkově stačilo na parádní druhé místo. „S výsledkem jsme určitě spokojeni. Hlavně se nám, kromě Kopné, daří konstantně dojíždět do cíle a jak se říká, cíl rally je až v cíli,“ hodnotil Rally Jeseníky polito posádka Jaroslav Pešl.

Druhé místo je pro Pešla s Peškem o to cennější, že se díky němu udrželi reálně ve hře o celkové druhé místo ve své třídě. „Momentálně jsme průběžně třetí. Aniž bychom chtěli nějak zbytečně kalkulovat, tak víme, že v posledním podniku musíme skončit jakkoliv před Lumírem Firlou a budeme celkově druzí. A to určitě je solidní motivace,“ přiznává Jaroslav Pešl.

Právě poslední šestý podnik sprintového šampionátu, který se pojede 18. října ve Vsetíně, rozhodne o tom, jak celá sezona nakonec dopadne. „Karty jsou rozdány a my víme, jak musíme dojet, jestli chceme stříbro. Na závod se moc těšíme. Je to doma a chceme se na závěr sezony ukázat fanouškům. Bude nutné zvolit nějaké akorátní tempo, aby to nebylo moc riskantní, ale taky ani příliš pomalé. Každopádně bude Vsetín jako vždy zajímavý,“ těší se na šestý sprint sezony Jaroslav Pešl.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist