www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 15. srpna 2020, Svátek má Hana, zítra Jáchym

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

MČR15 - Rallye Český Krumlov (MČR)

Thriller v Krumlově: Kopecký triumfuje s vozem Škoda Fabia R5

26. května 2015 • 10:00

Po skutečně napínavém průběhu oslavil Jan Kopecký s novým vozem Škoda Fabia R5 své druhé vítězství ve druhém podniku českého mistrovství v rally (MČR). Na poslední ze 14 rychlostních zkoušek 43. ročníku Rally Český Krumlov se po dramatickém souboji domácích jezdců dostal Jan Kopecký před Václava Pecha. Tovární pilot Škoda Motorsportu tak zvýšil své vedení v českém šampionátu. Nový vůz Škoda Fabia R5 se na tradiční rally v jižních Čechách opět představil jako spolehlivý a rychlý.

Jan Kopecký - Pavel Dresler (Škoda Fabia R5), Rallye Český Krumlov 2015

„Gratulace k vítězství v poslední sekundě! Nejdůležitější je, že nový vůz Škoda Fabia R5 opět bez problémů absolvoval celou rally. Tento víkend je s vystoupením v České republice a návratem do mistrovství světa v rally velkou výzvou pro celý tým,“ komentoval šéf Škoda Motorsportu Michal Hrabánek.

Za měnících se povětrnostních podmínek zažívali fanoušci po celých 169,10 km rychlostních zkoušek na úzkých asfaltových tratích napínavý souboj. Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem byli první den nejprve v čele celkové klasifikace, než je na šesté rychlostní zkoušce zbrzdil defekt levé zadní pneumatiky. Tovární dvojice ztratila 22,8 sekund na Václava Pecha, který vstupoval do poslední rychlostní zkoušky s náskokem 10,6 sekund. Tam ale Pech udělal chybu a Kopecký nakonec triumfoval s náskokem 4,7 sekundy.

„Je úžasné, že i při druhém podniku jsme s vozem Fabia R5 zvítězili. Byl to úžasný boj s úžasným autem, které nadchlo diváky. Jeli jsme rychle, ale ne přehnaně riskantně,“ řekl Kopecký. V celkové klasifikaci MČR posílil 33letý jezdec své vedení poté, co na Rally Šumava Klatovy vítězně zakončil světovou soutěžní premiéru vozu Škoda Fabia R5. „Můj nový pracovní nástroj i tentokrát fungoval perfektně,“ chválil Kopecký. Na osmi rychlostních zkouškách Rally Český Krumlov tento zkušený jezdec zvítězil.

Po úspěšném domácím vystoupení čeká na Kopeckého ve dnech 11. až 14. června start v mistrovství světa FIA v rally (kategorie WRC-2) na Italské rally na Sardinii. Kromě něj zde bude startovat také mistr Evropy Esapekka Lappi. Kopecký, který za značku Škoda startoval ve WRC naposledy v roce 2007, řekl: „Těším se na tuto fascinující výzvu na světové scéně rallyového sportu s vozem ŠKODA Fabia R5.“ O týden později pak bude Kopecký na Rally Hustopeče pokračovat v boji o titul v českém mistrovství.

Škoda byla na Rally Český Krumlov se šesti vozy mezi nejlepšími deseti v celkové klasifikaci dominující značkou. Vedle Jana Kopeckého a Pavla Dreslera s novým vozem Fabia R5 se do top ten dostali také Pavel Valoušek, Martin Vlček, Jan Černý a Jan Jelínek s vozy Fabia Super 2000. Karel Trněný navíc obsadil s vozem Škoda Fabia WRC desáté místo.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist