www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 19. září 2020, Svátek má Zita, zítra Oleg

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

MČR15 - Rallye Český Krumlov (MČR)

Promočený dvojboj týmu Duck Racing dopadl na jedničku

28. května 2015 • 11:00

Pražský tým Duck Racing má za sebou druhý letošní dvojboj. Zatímco Petr Kačírek s Danielem Skalickým bojovali o body do okruhového hodnocení Mistrovství zóny střední Evropy v Rakousku na Red Bull Ringu, tak Lumír Firla měl napilno v Českém Krumově při druhém podniku domácího šampionátu v rally.

Lumír Firla - Zdeněk Jůrka (Subaru Impreza Sti) - Rallye Český Krumlov 2015

Podhůří Alp nepřivítalo členy úspěšného českého týmu Duck Racing zrovna přívětivě. Teploty okolo 10 stupňů celsia a neustávající déšť vytvořily pro Daniela Skalického, Petra Kačírka a samozřejmě i jejich soupeře velmi náročné podmínky.

Modré vozy BMW M3 GTR a jejich piloti si však s touto náročnou výzvou nadmíru dobře poradili. Daniel Skalický se v první sprintové jízdě po tvrdém boji s Tomášem Erdélyim radoval z druhé příčky ve třídě do 3500 ccm, kdežto jeho týmový kolega Petr Kačírek dojel na pátém místě.

V neděli se počasí naštěstí umoudřilo a v suché, patnáctikolové bitvě, se tentokrát radoval z vítězství Petr Kačírek. Úspěch týmu Duck Racing podtrhl Daniel Skalický, který dokončil druhý sprint na trati F1 na druhé pozici. K tomu všemu navíc Dan navýšil svůj počet pohárů, když zvítězil i v sobotním, promočeném a velmi obtížném vytrvalostním závodě.

„Z výsledků na Red Bull Ringu jsem spokojený. Samozřejmě, vždy je možnost zlepšovat se, ale tohle je motorsport. Sobotní promočené závody byly extrémně náročné a nízká teplota pneumatikám moc nepomáhala. Pro první sprint jsem zkusil jiné nastavení vozu, což se ukázalo jako chyba, nicméně chuť jsem si spravil nedělním vítězstvím, kdy už vše pracovalo, jak mělo,“ prozradil závodící šéf týmu Petr Kačírek.

Svůj pohled na rakouský víkend přidal i Daniel Skalický: „Dvě druhá místa, to není špatné, obzvlášť v takových podmínkách. To vše podpořeno vítězstvím ve vytrvalosti, což znamená, že máme za sebou další perfektní víkend. Věřím, že na podobné vlně, ne-li na lepší budeme pokračovat i v dalších závodech.“

Zhruba o 270 km na sever probíhal neméně důležitý boj o body do soutěžáckého kalendáře. Lumír Firla se Zdeňkem Jůrkou byli v Českém Krumlově připraveni napravit dojem z nepříliš povedeného vstupu do letošní sezony. Hned úvodní divácká speciálka na krumlovském výstavišti vyslala jasný vzkaz pro všechny soupeře orlovského jezdce. Firla totiž první měřený test vyhrál.

Jakmile se boj o čelo přesunul do vlhkých lesů, které v černočerné tmě probodávaly pouze světelné rampy soutěžních vozů, šlo do tuhého. To moc dobře věděli všichni zúčastnění. Firla s Jůrkou se neustále pohybovali na dostřel stupňů vítězů ve třídě 3, jenže poté přišel smolný defekt. Ten stál posádku týmu Duck Racing spoustu času a i z důvodu načerpání nového sebevědomí, se posádka pražského Subaru rozhodla v sobotu především dokončit náročnou soutěž. Přesto všechno dokončili Firla s Jůrkou legendární krumlovskou soutěž na skvělém čtvrtém místě ve třídě tři a už nyní se připravují na další závod, který se odehraje za měsíc v jihomoravských Hustopečích.

„Opět to byla velice náročná soutěž. Tentokrát však pro mě nejsou tolik důležité body, ale především to, že všechno fungovalo tak, jak mělo a že jsme dokončili soutěž. V pátek tam byla chyba, kdy nás potkal defekt, ale to se stává. Na druhý pokus v Krumlově není čtvrté místo špatné. Těším se na Hustopeče a věřím, že právě tam už ukážeme vše z našeho repertoáru,“ potvrdil Lumír Firla.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist