Dnes je 29. dubna 2024, Svátek má Robert, zítra Blahoslav

ME 16 - Rally Islas Canarias El Corte Inglés

Kanárskou kvalifikaci ovládli Östberg a Lukjaňuk

10. března 2016 • 13:55

Po zrušení lotyšské Rally Liepaja letošní mistrovství Evropy opožděně startuje na Kanárských Ostrovech. A jako už tradičně byla jako první na řadě kvalifikace. Vyžehlené asfalty na Gran Canarii tentokrát nejlépe sedly v ERC hostujícímu Madsi Östbergovi, který si tak jako první bude vybírat startovní pozici.

Mads Östberg - Ola Flöene (Ford Fiesta R5), Rally Islas Canarias 2016

Norovými nejbližšími pronásledovateli se stali Alexej Lukjaňuk a úřadující evropský mistr Kajetan Kajetanowicz, trojlístek pilotů na Fordech Fiesta R5 doplnil se stejným vozem ještě čtvrtý Španěl Iván Ares. Nejrychlejší pětku uzavřel Robert Consani nově sedlající Peugeot 208 T16, šestý čas zajel Hermen Kobus coby nejrychlejší pilot s vozem Škoda. Sedmý je klasifikovaný místní matador Luis Monzón startující s loňským Consaniho Citroënem . Jediný český zástupce v této rally, Antonín Tlusťák s novou Fabií R5, dojel devátý.

Kvalifikace se uskutečnila na 3.57 km dlouhém úseku v okolí Cenobio de Valerón. Cesty byly suché, avšak jindy azurovou oblohu zahalily mraky. Pořadatelé ze čtvrtečního programu museli z technických důvodů odvolat úvodní speciálku v ulicích Las Palmas, na programu tak zůstává jen výběr startovního pořadí a ceremoniální start. Samotná soutěžní část se rozjede na páteční RZ 2 Moya.