Dnes je 6. května 2024, Svátek má Radoslav, zítra Stanislav

ME 16 - Rally Liepaja (JERC)

Lotyšská kvalifikace opět pro Lukjaňuka, tentokrát s mitsubishi

16. září 2016 • 17:30

Kvalifikační zkoušku na Rally Liepaja, která se kvůli změně termínu stala ze zimní sněhové na čistě šotolinovou rally, vyhrál podobně jako na barumce a v Estonsku Alexej Lukjaňuk. Ruský pilot však tentokrát vyměnil Ford Fiesta R5 za staré známé mitsubishi, s jakým dokázal vyhrát podnik ERC loni v Estonsku. Nejbližším sekundantem mu byl lídr evropského mistrovství Kajetan Kajetanowicz, třetí čas zajel domácí Ralfs Sirmacis.

Alexej Lukjaňuk - Roman Kapustin (Mitsubishi Lancer Evo X) - Rally Liepaja 2016 (foto: fiaerc.com)

Kvalifikace se odehrála na cestách nedaleko Durbe a nabídla kvalitní suchou šotolinu s rychlými úseky. Průběh byl hladký, jediný problém zaznamenal Dominik Brož, z jehož Fiesty R2 v cíli vložky vytékala chladicí kapalina. Zajímavá byla taktická (ne)bitva o startovní pozice mezi juniory – prakticky všichni přední jezdci Junior ERC včetně Ingrama, Griebela, Pieniažka či Tannerta sundali nohu z plynu, aby před sebe dostali soupeře z kategorie 2WD, kteří jim budou v sobotu kreslit stopu. Tu si nakonec vezmou na starost Seveřané Niinemäe, Tokee a Gryazin (všichni Peugeot).