www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 15. července 2020, Svátek má Jindřich, zítra Luboš

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Reklama

ME 17 - Azores Airlines Rallye (JERC)

Dominik Brož a Karel Kupec se hlásí z Azor - den první

28. března 2017 • 22:20

Již v pátek začíná první podnik evropského šampionátu Azores Airlines Rallye, kde se představí posádky Dominik Brož s Petrem Těšínským a Karel Kupec s Ondřejem Krajčou.

Cesta pro oba týmy začala již v neděli 19. března 2017, kdy piloti s částí členů týmů a závodní technikou vyrazili na cestu do portugalského přístavu Setubal. Zde již minulý týden ve středu 22. března nalodili techniku na trajekt mířící na Azory. Po zaslouženém odpočinku následoval páteční přelet z Lisabonského letiště do Ponta Delgady na Azorských ostrovech.

Posádka Brož - Těšínský se 'zkompletovala' v neděli 26. března, kdy na Azory přiletěl spolujezdec Petr Těšínský. Ke kompletaci posádky Kupec - Krajča došlo následující den příletem spolujezdce Ondřeje Krajči, který nemohl přicestovat dříve z důvodu své účasti na Valašské rally.

V pondělí 27. března byl na programu první test na Azorských ostrovech, což pro posádky znamenalo prvních padesát kilometrů s Peugeoty na nezpevněném povrchu.

Karel Kupec: „Test se konal necelých 33 kilometrů od největšího a zároveň hlavního města Azorských ostrovů Ponta Delgada. V noci na pondělí přešla neskutečná průtrž mračen, což zapříčinilo, že celé čtyři testovací kilometry byly rozbahněné.“

Dominik Brož: „V průběhu zkušebních jízd jsme průběžně zlepšovali nastavení našich vozů. Ještě nás však nějaké ty změny neminou.“

K jedné malé změně však v týmu Dominika Brože došlo. S novým autem pořídil i novou tužku pro svého spolujezdce Petra Těšínského. Ta loňská se mu už zdála příliš opotřebená.

Dnes jsou na programu seznamovací jízdy.

Pavlína Třešňáková; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist