www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 6. prosince 2019, Svátek má Mikuláš, zítra Ambrož

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

MČR - Kowax Valašská Rally ValMez (MČR+ERT)

EuroOil-invelt team na Valašce stříbrný i zlatý

4. dubna 2019 • 11:00

Letošní ročník Valašské rallye ozdobil vyrovnaný souboj mezi V. Pechem s P. Uhlem a úřadujícími Mistry Slovenska Martinem Kočim s Radovanem Moznerem.

Václav Pech - Petr Uhel (Ford Fiesta R5) - Kowax Valašská Rally ValMez 2019

Obě posádky se za zády nedostižného Honzy Kopeckého ze Škody Motorsport přetahovaly nejen o druhé místo v absolutním pořadí Mistrovství České republiky, ale také o první místo Mistrovství Slovenska, které bylo součástí tohoto závodu, a do kterého se EuroOil-invelt team letos opět po několika letech přihlásil. U Pecha se podobný souboj o druhé místo opakoval i v loňském roce s továrním jezdcem Škodovky O. Ch. Veibym, ale letos to bylo v erzetáchještě víceo desetinách sekundy.

„Byl to nádherný závod a pro nás s veselejším koncem. V takovém vyrovnaném souboji se může přihodit cokoliv, od jezdecké chyby přes technickou závadu nebo proraženou pneumatiku. Ke konci závodu se tempo ještě víc vyhrocuje a obě posádky jdou na hranu svých schopností a techniky. Stejné to bylo i tentokrát, když jsme nastupovali do předposlední zkoušky se ztrátou na Kočiho 0,8s a před námi bylo ještě 25km. Právě po projetí předposlední 13 rychlostky se náš souboj rozhodl, kdy měl Martin problém se zadní nápravou a ztratil takřka minutu. My se naopak vyvarovali vážným krizovým situacím a při těch malých jsme měli trošku štěstí,“ popisuje V.Pech jun. a dodává: „gratulujeme Škodovce k vítězství a Martinovi s Radovanem děkujeme za vyrovnaný souboj.“

EuroOil-invelt team tak odjel z Valašského Meziříčí s druhým místem započítávaným do Mistrovství České republiky a sobotním i nedělním vítězstvím zapsaným každé samostatně do Slovenského šampionátu.

Dalším podnikem EuroOil-invelt teamu bude koncem dubna „domácí“ rallye Šumava.

www.VaclavPech.cz
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist