www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 28. ledna 2022, Svátek má Otýlie, zítra Zdislava

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

MČR 19 - Rallye Šumava Klatovy (MČR)

Gargulák na Šumavě bez světel a bez bodů

10. května 2019 • 14:00

Ve dnech 26. – 27. dubna se v okolí Klatov odjel druhý díl dvoudenních soutěží. Na start Rallye Šumava se postavil také slušovický pilot Petr Gargulák, opět s vozem Peugeot 208 R2. Po odstoupení na Valašské rally si Petr chtěl zpravit chuť a připsat si nějaké body do hodnocení Peugeot cupu.

Petr Gargulák - Tomáš Šmíd (Peugeot 208 R2) - Rallye Šumava Klatovy 2019

„Odstoupení na Valašce nás mrzelo, ale snažili jsme se to hodit za hlavu a soustředit se na další závod. Do Klatov jsme odjížděli natěšení a perfektně připravení. Spolujezdec Petr Hanzlík se závodu na Šumavě nemohl zúčastnit, a tak jsem ještě narychlo sháněl parťáka na druhou sedačku. Jsem moc rád, že se mi podařilo dohodnout se zkušeným Tomášem Šmídem,“ uvedl Petr Gargulák. Již při seznamovacích jízdách bylo jasné, že tratě jsou náročné a žádná procházka růžovým sadem to pro dvojici Gargulák – Šmíd nebude. Navíc předpověď počasí ukazovala déšť, což se v průběhu závodu potvrdilo. Nově složená posádka obdržela startovní číslo 37 a vyrazila do závodu. Na shakedownu se Petr s Tomášem v autě sehrávali a časy nebyly vůbec špatné.

„Opravdové závodění začalo až na Klatovském okruhu. Když jsme v cíli RZ viděli, že máme první čas mezi Peugeoty, byli jsme mile překvapeni. Na dalším měřeném úseku však přišel velký příval deště a my jsme měli obuté pneumatiky na sucho, což nebyla žádná sranda auto udržet na cestě,“ popsal náročné a proměnlivé podmínky Petr Gargulák. Na páteční večerní sekci kluci nechali obout mokré pneumatiky a na kapotu namontovat světelnou rampu. „Po 200 metrech páté rychlostní zkoušky nám však praskl klínový řemen pohánějící alternátor. První nám přestal fungovat posilovač řízení, následněnám vypla světlaa ihned zhasnul motor ve vysoké rychlosti. Byla pro nás obrovská smůla, že jsme opět museli odstoupit na technickou závadu způsobenou vadou materiálu,“ řekl důvod odstoupení slušovický jezdec.

Petr s Tomášem měli závod dobře rozjetý. Kluci se pohybovali na stupních vítězů v Peugeot cupu, o to víc mrzí odstoupení ze soutěže. Nejvíce však budou chybět odjeté kilometry a zkušenosti, o které posádka díky odstoupení přišla. „Chtěl bych poděkovat celému teamu za perfektní spolupráci a všem co nás podporují v našich startech. Pevně věřím, že se nám konečně podaří prolomit smůlu na dalším závodě,“ sdělil Petr Gargulák.

Barbora Vebrová ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist