www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 28. května 2023, Svátek má Vilém, zítra Maxmilián

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

MČR 19 - Rallye Šumava Klatovy (MČR)

Letos snad bez kajaku

foto

15. května 2019 • 12:00

Mogul Auto Šídlo Škoda team má za sebou druhý závod MČR, kterým byla 54. Rallye Šumava Klatovy 2019. Posádka Jan Černý a Petr Černohorský skončila na celkovém 5. místě.

žádný příspěvek celý článek »

Míchání pořadím Peugeot Rally Cupu na Rallye Šumava

foto

15. května 2019 • 11:00

V motoristickém sportu se jezdí rychle a ostře, k problému často není daleko. A v rally, kde jsou tak blízko obrubníky, stromy, domy, je každá chyba znát. Své o tom ví i účastníci Peugeot Rally Cupu CZ 2019. Na Rallye Šumava se větší či menší chybě nevyvaroval nikdo a závod tak měl náboj od startu až do cíle.

žádný příspěvek celý článek »

Václav Stejskal jun.: Doposud nejlepší závod kariéry

foto

14. května 2019 • 19:00

"Rally Šumava - jak shrnout letošní Rally Šumava? V jedné větě asi takto - šlo o náš doposud nejlepší závod kariéry." Takto hodnotí své letošní počínání na 54. Rally Šumava Klatovy trojnásobní mistři a letošní vítězové ve dvoukolkách Václav Stejskal jun. se svým navigátorem Stanislavem Viktorou jun.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Rallye Šumava Klatovy od Dalibora Benycha

foto

10. května 2019 • 18:00

V okolí Klatov se uskutečnil druhý díl letošního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích, tradiční Rallye Šumava Klatovy. Průběh této soutěže si můžete připomenout prostřednictvím snímků od našeho stálého redakčního spolupracovníka Dalibora Benycha.

žádný příspěvek celý článek »

Kopáček s Rendlovou na Šumavě čtvrtí

foto

10. května 2019 • 17:00

Po šesté příčce z úvodní soutěže národního šampionátu si na Rallye Šumava Klatovy dvojice týmu Duck Kicker Racing ještě polepšila. Václav Kopáček s Barborou Rendlovou obsadili se Škodou Fabia R5 v Klatovech čtvrtou příčku a stejné postavení jim patří i v průběžném pořadí MČR.

žádný příspěvek celý článek »

Sportgarage na Šumavě ve stylu devadesátek

foto

10. května 2019 • 16:30

Možná o nás víte, že úplně nepatříme do dnešní komerční doby plné převrácených faktů, póz a skutečností. Na svět se díváme jinak. Trochu optikou dob minulých, kdy chlapi dělali to, co by dělat měli. Třeba závodit. Proto vše, co děláme, tomu podmiňujeme. Naše “tiskovka” nebude výjimkou. Neumíme psát, jen vytvářet příběhy. Prostě #Normalní.

žádný příspěvek celý článek »

EuroOil-invelt team vyhrál Rallye Šumava

foto

10. května 2019 • 16:00

Václav Pech jun. s Petrem Uhlem dokázali zvítězit na 54. ročníku Rallye Šumava, která se jela jako 2. podnik MČR. Jejich již páté šumavské vítězství se nerodilo vůbec lehce. Ve velice těžkých povětrnostních podmínkách bylo náročné zvolit správně pneumatiky a vyvarovat se chyb.

žádný příspěvek celý článek »

Na Šumavě René Dohnal s poháry, Milan Obadal s bramborou

foto

10. května 2019 • 15:30

Uplynulý víkend se v Klatovech odjel druhý podnik Autoklub Mistrovství České republiky v rally. Na Rallye Šumava se sjelo početné startovní pole a nechyběly mezi nimi i posádky, startující za Minařík racing. I tentokrát měl slušovický tým na startu tři posádky s vozy Peugeot 208 R2.

žádný příspěvek celý článek »

Tři sady pohárů z Šumavy pro KIT Racing díky Neumannovi

foto

10. května 2019 • 14:30

Sběr pohárů, zkušeností i sežraný beton a následné odstoupení – taková je bilance jezdců startujících s vozy připravenými v otrokovickém týmu KIT Racing. Zatímco Vlastimil Neumann posbíral v cíli několik sad pohárů, Lukáš Matěna musel z dobře rozjetého závodu odstoupit. Spokojen v cíli byl Marek Vlček, který cíl sbírat zkušenosti splnil a vůz dovezl úspěšně až na cílovou rampu.

žádný příspěvek celý článek »

Gargulák na Šumavě bez světel a bez bodů

foto

10. května 2019 • 14:00

Ve dnech 26. – 27. dubna se v okolí Klatov odjel druhý díl dvoudenních soutěží. Na start Rallye Šumava se postavil také slušovický pilot Petr Gargulák, opět s vozem Peugeot 208 R2. Po odstoupení na Valašské rally si Petr chtěl zpravit chuť a připsat si nějaké body do hodnocení Peugeot cupu.

žádný příspěvek celý článek »

Na Šumavě v hlavní roli počasí

foto

10. května 2019 • 13:00

Seriál Peugeot Rally Cup CZ zavítal ke svému druhému letošnímu dějství na 54. ročník Rallye Šumava Klatovy. I když meteorologové varovali před studenou frontou, tak dramatický pokles teplot čekal málokdo. Počasí na Šumavě hrálo zásadní roli, jako už mnohokrát v historii této nejstarší automobilové soutěže v ČR.

žádný příspěvek celý článek »

Úspěšná Šumava. Mareš s Hlouškem vybojovali bronz

foto

10. května 2019 • 12:30

Letošní Rallye Šumava Klatovy si pro fanoušky přichystala opravdu napínavý závěr. Tři posádky se nakonec vměstnaly do dvaceti vteřin a dvojice Filip Mareš - Jan Hloušek nakonec po soustředěném výkonu bere druhou bednu v sezoně. Závodníci ACA Škoda Autoklub Teamu dokázali zopakovat vynikající 3. místo z Valašské Rally a z Šumavy tak odjíždí rovněž s bronzem.

žádný příspěvek celý článek »

Po Šumavě u Pokorných zklamání i nadšení

foto

10. května 2019 • 12:00

Nejlepší výsledek na Rally Šumava v dosavadní kariéře zajel pražský jezdec Zdeněk Pokorný, když dokončil rally na 16. místě. Z Klatov naopak odjížděla zklamaná Sandra Pokorná, jež musela závod ukončit pro technickou poruchu.

žádný příspěvek celý článek »

Krátka Šumava Rally pre Kamiro Racing a Karla Trněného

foto

10. května 2019 • 11:00

Karel Trněný spoločne s Václavom Pritzlom, Škodou Fabia WRC slovenským Kamiro Racing Teamom mali v pláne počas uplynulého piatka a soboty absolvovať reprezentovať v rámci 54. Rallye Šumava Klatovy 2019. Všetko však skončilo už na prvej rýchlostnej skúške.

žádný příspěvek celý článek »

Šumavské předsevzetí splněno

foto

10. května 2019 • 10:30

Tým Racing 21 má za sebou účast na letošní Rallye Šumava Klatovy. Vojtěch Štajf a Veronika Havelková naplnili svůj plán pro druhý podnik seriálu MČR a obsadili v něm s vozem Polo GTI R5 celkově šesté místo, což vedle dalších zkušeností s novou technikou znamená cílené zlepšení oproti minulé soutěži.

žádný příspěvek celý článek »

toplist