www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 30. listopadu 2021, Svátek má Ondřej, zítra Iva

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

MČR 19 - Agrotec Rally Hustopeče (MČR+MSR)

Petr Semerád si vytáhl černého Petra

21. června 2019 • 16:00

Posádka Petr Semerád – Jiří Hlávka absolvovala na AgrotecPetronas Rally Hustopeče svůj letošní druhý start. Po startu na Kanárských ostrovech přišlo období, kdy bylo třeba zrušit starty na Krumlově a v Lotyšsku a znovu se zapojit do shánění partnerů pro letošní sezónu.

Petr Semerád - Jiří Hlávka (Opel Adam R2) - Agrotec Petronas Rally Hustopeče 2019

To se částečně povedlo, když mezi klíčové partnery přibyl výrobce energetických nápojů značky Rockstar. „Jsem rád, že jsme se s Rockstar domluvili a budeme je tak propagovat po celou sezónu. Chtěl bych jim poděkovat za vstřícné a seriózní jednání a doufám, že jejich důvěru nezklameme,“ uvedl po podpisu smlouvy Petr Semerád.

Na soutěž se posádka původně přihlásila s Peugeotem 208 R2 z dílen Brynda Racing, ale těsně před soutěží došlo ke změně. Auto totiž utrpělo ve Vyškově nějaké šrámy, a tak se hledala náhrada. Tou se stal Opel Adam R2. „Obě auta jsou si hodně podobná, ale mám pocit, že mému jezdeckému stylu nakonec Opel sedí o něco lépe. Uvidíme, jak to bude v soutěži samotné,“ popsal dojmy z vozu po pátečním shakedownu Petr.

V soutěži samotné si posádka nekladla žádné velké cíle. „Jasně jsme si před startem řekli, že pro nás jsou klíčové najeté kilometry a že nepůjdeme do žádného rizika,“ prozradil spolujezdec Jiří Hlávka. „Body do šampionátu pro nás nejsou důležité, ostatně po třech neodjetých soutěžích ani nedává smysl o ně bojovat. Prostě jsme se chtěli pěkně svézt na soutěži velkého mistráku, kterou Petr nikdy nejel. Ostatně i pro něj to byl první start po dovršení 18. roku a získání řidičského průkazu. Mně tak konečně odpadla povinnost na přejezdech přesedat za volant, což jsem s povděkem přijal,“ dodal s úsměvem Jirka.

Jak si předsevzali, tak také jeli. Po páteční první etapě přenocovali na výborném 2. místě ve třídě za skvěle jedoucím Talašem. „S naším výkonem jsem naprosto spokojen, jedeme přesně to, co jsme si řekli, rychle, ale bez rizika a bez chyb,“ hodnotil páteční etapu Petr. „Honza Talaš jede skvěle a my se s ním nechceme honit, on už tu přeci jen startuje potřetí, pro nás je to poprvé, jsme spokojeni. Zítra bychom chtěli takto pokračovat.“

Toto předsevzetí ale vzalo rychle za své. Na RZ6 Šitbořice, tedy druhé sobotní zkoušce, je potkala nebývalá smůla. „V rychlé pravé zatáčce jsme měli poznamenaný betonový antikat na vnitřku. Jenže někdo ho před námi vytáhl přesně do stopy za zatáčkou, kam nebylo vidět, a pak už s tím nešlo nic dělat,“ popisuje nepříjemnou nehodu Petr. Při snaze se mu vyhnout skončilo auto v příkopu a pro posádku to znamenalo konec v soutěži.

„Upřímně jsem dost vytočený, protože tyhle betonové antikaty jsou dost nebezpečné,“ dodává na rovinu Jirka. „Později jsme se dozvěděli, že Honza Talaš se mu dokázal vyhnout jen s obrovským štěstím a v cíli alarmoval pořadatele, aby ho okamžitě někdo odstranil. Bohužel my jsme tam přijeli dříve, pořadatel to asi nestihl. Mohlo dopadnout i mnohem hůře. Ale doufám, že se tímto typem antikatů někdo bude opravdu zabývat, tohle je prostě proti bezpečnosti na tratích. Jinak soutěž byla moc hezká, sice tepleji, než bychom si v autě přáli, ale to bylo to nejmenší.“

A co dál v sezóně? „Přihlásili jsme na Polsko a chceme jet Bohemku, ale v tomto okamžiku ještě nevíme, jak moc nám tahle zbytečná havárie naruší sezónu,“ na rovinu přiznává Petr. „Musím poděkovat všem našim partnerům a Brynda Racing za skvěle připravené auto.“ A co dodat na závěr? „Pijte Rockstar!“

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist