www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 28. února 2020, Svátek má Lumír, zítra Horymír

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

ME 06 - Barum Rally Zlín

Barumka se poprvé pojede jako součást seriálu IRC!

16. listopadu 2006 • 01:30

Organizátory Barum rally Zlín čeká v příštím roce velká premiéra. Sedmatřicátý ročník se poprvé pojede jako součást prestižního světového seriálu Intercontinental Rally Challenge (IRC) pod výraznou mediální podporou promotéra šampionátu satelitní stanice Eurosport. Seriál má v kalendáři celkem devět soutěží, které se kromě Evropy uskuteční rovněž v Africe (Safari rally) a Asii (Čínská rally).

Intercontinental Rally Challenge (IRC) je šampionát vypsaný pro všechny soudobé homologované vozy kromě speciálů specifikace WRC. Očekává se, že hlavní roli budou hrát vozy kategorie Super 2000, dále skupiny N a do šampionátu se budou započítávat i vozy skupiny A do 2000 ccm.

„V minulých týdnech probíhala usilovná jednání s promotérem šampionátu. Seriál má svá pravidla a přednostní právo na zveřejnění všech informací má Eurosport. Z tohoto důvodu jsme v minulých týdnech nemohli vydat žádné oficiální stanovisko. Definitivní smlouva s pořádající společností SRW Event zastoupenou panem Jacquesem Béharem byla podepsána v polovině listopadu,“ uvedl Miloslav Regner, ředitel Barum rally Zlín. Předpokládá se účast řady špičkových jezdců, kteří v minulých letech úspěšně působili ve světovém šampionátu a automobilových značek. Účast v prestižním seriálu přislíbily například automobilky Fiat, Peugeot a další. Taktéž se hovoří o značném zájmu Toyoty a Volkswagenu. Vše bude doladěno a zveřejněno v nejbližších týdnech.

„K prvnímu kontaktu došlo při závodech cestovních automobilů WTCC na brněnském automodromu a vzápětí při Rally Sanremo v Itálii. Této schůzce předcházelo jednání zástupců manufaktur. Jednání probíhají velmi dobře díky velké pomoci generálního sekretáře FAS AČR pana Ing. Radovana Nováka. Jeho znalosti problematiky a kontaktů v automobilovém světě jsou neocenitelné. Televizní pokrytí soutěže je opravdu nevídané. V České republice nebyl uskutečněn podobný projekt v rally. Eurosport je hlavní sportovní kanál v Evropě. Před samotnou rally poběží prezentace barumky ve formě řady spotů. V průběhu rally každý den několikrát živé vysílání ze servisní zóny včetně záběrů z rychlostních zkoušek, rozhovorů s jezdci a průběžnými výsledky. Po skončení poběží souhrnný přehled z rally. Zároveň budou umístěny na internetových stránkách Eurosportu z jednotlivých rally sestřihy a videa IRC,“ upřesnil Ing. Jan Regner, tajemník Barum rally Zlín.

V letošním roce si tzv. nultý ročník seriálu ještě pod názvem International Rally Challenge (IRC) odbyl předpremiéru. Zápolilo se na čtyřech podnicích a seriál vyhrál evropský šampion Giandomenico Basso z Itálie na voze Fiat Grande Punto S2000. Pro zlínské organizátory účast v prestižním seriálu IRC znamená podstatné navýšení rozpočtu soutěže, který se nyní zvětší dvakrát. „Musíme zajistit všechny podmínky promotéra šampionátu. Nečeká nás rozhodně lehká práce. Věříme v podporu orgánů státní správy, institucí a sponzorů. Zásluhou Eurosportu je zajištěna obrovská medializace ve více než sto milionech domácností po celém světě. To je obrovské číslo. Očekáváme zvýšený zájem zahraničních turistů o Zlínský kraj, nárust fanoušků rally a zájem médií z celé Evropy. Rozšíříme pořadatelský sbor a nabídneme možnost uplatnění například studentům, kteří budou mít možnost cizojazyčné spolupráce,“ uvedl ředitel rally Miloslav Regner.

Smlouva mezi organizátory Barum rally Zlín a promotérem seriálu Intercontinental Rally Challenge (IRC) je podepsána až do roku 2010! Jedná se o čtyřletou spolupráci s možností další opce.

Kalendář Intercontinental Rally Challenge (IRC) 2007:

Safari rally Kenya (Keňa, šotolina) 09. – 11. března

Rally Vyborg (Rusko, šotolina) 24. – 26. května

Belgium Ypres Westhoek Rally (Belgie, asfalt) 22. – 24. června

Rali Vinho da Madeira (Portugalsko, asfalt) 02. – 04. srpna

Barum rally Zlín (Česká republika, asfalt) 24. – 26. srpna

Rally Sanremo (Itálie, asfalt) 27. – 29. září

Rally of Turkey (Turecko, šotolina) 12. – 14. října

Rallye du Valais (Švýcarsko, asfalt) 25. – 27. října

Rally China (Čína, šotolina) 23. – 25. listopadu

Roman Ordelt
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist