Dnes je 19. května 2024, Svátek má Ivo, zítra Zbyšek

MMČR 07 - IQ-Jänner Rallye

Baumschlager odstoupil z IQ Jänner Rallye

13. ledna 2007 • 11:20

Pro Raimunda Baumschlagera skončila IQ Jänner rallye 2007 již v sobotu ráno. Na startu rychlostní zkoušky 12 se u jeho vozu Mitsubishi sk. N při řazení druhého stupně zlomila tyč řízení. Řazení bylo možné provádět pouze zvenčí, zásahem do motorového prostoru. To si samozřejmě žádá čas. A ten pak Raimundu Baumschlagerovi chyběl na konci rychlostní zkoušky.

Pokud by Rakušan neodstoupil sám, byl by tak jako tak vyloučen kvůli překročení tolerovaného času (maximálně o 15 minut více než velkoryse vyměřený, předem naplánovaný čas mezi dvěma časovými kontrolami).

Baumschlager: „Neměli jsme žádnou šanci. Na startu rychlostní zkoušky směřovala trať do kopce, takže jsme mohli zařadit jen velmi nízký převodový stupeň. Potom jsme museli vždycky zastavit, abychom přeřadili na vyšší převodový stupeň. Poškozen byl sériový díl, který je bohužel neopravitelný. Takže teď pro nás mistrovství začíná opět od nuly. Tento výsledek se sice bude škrtat, ale mrzí nás, že toho musíme využít již při první rally.“

V celkové klasifikaci posílil svůj náskok Václav Pech (sk. N-Mitsubishi). Tento český závodník dosáhl na RZ12 sedmého nejlepšího času při IQ Jänner Rallye 2007 a je po 13 rychlostních zkouškách 1:17,9 min. před Hermannem Gassnerem (D/sk. N-Mitsubishi). Nejlepším Rakušanem je nyní Franz Wittmann jun. (sk. A-Mitsubishi), který se propracoval na místo na stupních vítězů.