www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 25. ledna 2022, Svátek má Miloš, zítra Zora

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

MS 07 - Rallye Monte Carlo

Matthew Wilson skončil v Monte Carlu dvanáctý

25. ledna 2007 • 10:10

Britský mladík Matthew Wilson dokončil náročnou Rallye Monte Carlo na dobré dvanácté pozici. Pro něj však bylo mnohem důležitější, že dokázal bez vážnějších chyb projet celou náročnou trať, což se mu v loňském roce dařilo jen minimálně.

Jelikož Wilson startoval až se třetím Focusem WRC 06 týmu Stobart, nemohl pro svůj tým získat žádné body. Přitom dokázal porazit nejen Henninga Solberga, ale také Jari Matti Latvalu, který do cíle úvodní rally nedorazil. Havaroval totiž v RZ 14 a do super speciálky v neděli neodstartoval.

„Nejvíce se mi líbila super speciální rychlostní zkouška v neděli. Byla to prostě naprosto famózní show pro diváky. Já jsem jel na sněhových pneumatikách, aby to ještě více klouzalo,“ řekl nadšený Wilson.

Malcolm Wilson byl v cíli s výkonem svého syna spokojený. „Jsem rád, že Matthew dojel v pohodě až do cíle. Přestal dělat chyby a to se počítá. Byl to jeho první start ve Focusu WRC 06 na asfaltu, takže jsem spokojený,“ dodal na závěr šéf M-Sportu.

-ric- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
26.01.2007 17:31
gannet
Nemám nic proti Malcolmovi, ale tahle věta "dokázal porazit nejen Henninga Solberga, ale také Jari Matti Latvalu" mi velice silně připomíná tiskové prohlášení Mülhmeiera po Austrálii 2005. "Ano Colin sice bojoval o stupně vítězů, ale bod pro Škodovku nakonec získal Armin"!!! Brrr.... Osobně si myslím, že jezdec (a tím myslím kterýkoliv) musí být napřed rychlý a k spolehlivosti se může vyjezdit. Ale takzvaně "spolehlivý" (a ani to tedy Matthew dle mého názoru rozhodně zatím není) se rychlosti učí daleko hůř. No uvidíme...?
25.01.2007 23:09
Breaky
Mimochodem,minulý rok byly výsledky talentu Kopejdy a protekčního synáčka Met. na sněhu a šotolině,celkem blízko sebe....
25.01.2007 15:33
Cito
Kapitola sama pro sebe. Je to divny, ale on ho asi bude chvalit porad, i kdyz zajede temer vsude kulove...
25.01.2007 13:05
ivo
Malcolm je přímo výstavní ukázka rodičovské zaslepenosti,zaplaťpánbu že třeba Kopejda starší má rozum..
25.01.2007 12:51
Libuna
Bodejť by tou výletní jízdou nedojel, nedalo se na to dívat. Byla to naprostá tragédie. Latvala sice nedojel, ale s Kopcem si dávaly pěknou kládu. No jo no protekční synáček.
toplist