www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 4. března 2021, Svátek má Stela, zítra Kazimír

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

MS 07 - Rally Argentina (PCWRC)

Argentina: na shaku nejrychlejší Loeb

3. května 2007 • 00:30

Sébastien Loeb s Citroënem C4 WRC se stal nejrychlejším mužem shakedownu Rally Argentina 2007. Testovací zkouška se letos nezvykle odehrála již ve středu, důvodem je několik set kilometrů dlouhý přesun vozů a posádek na slavnostní start, který se letos poprvé od roku 1991 koná v Buenos Aires. Ve stejném městě proběhne i úvodní superspeciálka, po které následuje opět přesun zpět do centra soutěže ve Villa Carlos Paz.

Francouz projel 4,59 kilometrů dlouhou trať, nacházející se mezi městy Villa García a Cabalango zhruba čtrnáct kilometrů od centra rally, v čase dvou minut, sedmadvaceti sekund a devíti desetin.

Druhým nejrychlejším časem 2:28,2 potvrdil norský jezdec Petter Solberg vzrůstající výkonnost letošního modelu Subaru Impreza WRC. Pomyslné stupně vítězů v hodnocení shakedownu si mezi sebe rozdělili všichni zástupci továrních týmů v MS, když jako třetí dojel Fin Marcus Grönholm s Fordem Focus WRC06. Stopky se při jeho projetí cílovou fotobuňkou zastavily na hodnotě 2:29,1.

Čtvrtý nejrychlejší čas v shakedownu zajel druhý jezdec Citroënu Dani Sordó (2:29,3) a nejrychlejší pětku uzavřel Henning Solberg z týmu Stobart, který trať projel v čase o jednu desetinu sekundy převyšujícím dvě a půl minuty.

-hof- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist