www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 24. května 2024, Svátek má Jana, zítra Viola

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

OS 07 - Eurobus Rally Rožňava

Do Rožňavy se sjede kvalitní pole, přihlášeno 52 posádek

2. července 2007 • 01:00

Tempus Rally 2007 Majstrovstvá Slovenskej republiky pokračují začátkem července čtvrtým podnikem Eurobus Rally Rožňava (6. - 7. července 2007). Seznam přihlášených posádek čítá celkem 52 jezdců ze šesti evropských států - Slovenska, České republiky, Maďarska, Polska, Estonska a Litvy. Do Rožňavy přijedou dva prioritní jezdci FIA B a šest pilotů, kteří vlastní národní prioritu ASN. K největším favoritům patří vedoucí jezdec průběžné klasifikace slovenského

šampionátu Václav Pech na voze Mitsubishi Lancer EVO IX, který vyhrál předchozí tři závody v Púchově a Bratislavě. Vedle Pecha vlastní prioritu FIA B rovněž slovenský pilot Jozef Béreš jr., který v barvách týmu TEMPUS STYLLEX pojede s vozem Renault Clio S1600. Ve startovním poli se objeví i jeden vůz specifikace WRC. Za volant vozu Škoda Octavia WRC usedne opět Igor Drotár. Na startovní rampě v Rožňavě nebude chybět ani vítěz předchozích dvou ročníků Peter Gavlák (Mitsubishi Lancer EVO IX).

Mezi jezdce s národní prioritou patří rovněž piloti z České republiky - Miroslav Jandík (Mitsubishi Lancer EVO IX), Antonín Tlusťák (Suzuki Ignis S1600), Jaromír Tomaštík (Subaru Impreza STi) a Estonec Jaan Mölder (Suzuki Swift S1600). Tento dvacetiletý přední jezdec juniorského šampionátu pojede na voze z dílen JM Engineering. Jak sympatický Estonec přiznává, potřebuje se zlepšit hlavně na asfaltu, a tak po květnovém testu na Rallye Český Krumlov v Česku plánuje i start na Slovensku. Na startu nebude chybět ani úřadující slovenský šampion a druhý jezdec nedávné Škoda Rally v Bratislavě Grzegorz Grzyb z Polska (Suzuki Swift S1600).

Startovní pole oživí rovněž Maďar András Hadik (Škoda Octavia Kit Car), Litevec Vitaustas Baranauskas (Ford Fiesta ST), Polák Marcin Beltowski nebo Čech Silvester Mikuláštík (oba Subaru Impera STi). TEMPUS STYLLEX opět nasadí vůz Renault Clio R3 s českým pilotem Jaroslavem Starým. Vedle Béreše, Drotára a Gavláka nebudou na startu chybět ani další slovenští jezdci jako Augustin Podhájecký (Skoda Fabia RS), Igor Vlasatý (Mitsubishi Lancer EVO IX), Peter Haluška (Seat Ibiza), Jaroslav Homola (Citroen C2 S1600) a Ivan Mutňanský (Mitsubishi Lancer EVO VII).

Veškeré informace k Eurobus Rally Rožňava naleznete ZDE.

Roman Ordelt
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist