Dnes je 5. května 2024, Svátek má Klaudie, zítra Radoslav

MS 07 - Rallye Catalunya - Costa Daurada (JRC)

Jozef Béreš si o příčku polepšil

6. října 2007 • 22:55

Z piateho miesta odštartovala posádka teamu TEMPUS STYLLEX Jozef Béreš - Petr Starý v sobotu ráno do druhej etapy Rally Catalunya 2007. Počasie sa po piatku upokojilo, od rána bolo slnečno. Problémy s prasknutou olejovou vanou sa v piatkovom večernom servise podarilo mechanikom vyriešiť a posádka tak mohla vyraziť do ďalších bojov o body v Junior Rally Championship.

Hneď na úvod zajazdil Béreš štvrtý čas medzi juniormi a znížil stratu na fínskeho pilota Pinomäkiho na 38,4 sekundy. Rýchle a technicky náročné trate 'Ďodimu' sadli, Clio fungovalo podľa predstáv. Výborné druhé miesto na viac ako 26 km dlhej RS8 stačilo na ďalšie priblíženie sa k štvrtému miestu priebežného poradia na 22.3 sekundy. Trať bola napriek slnečnému počasiu zradná, po včerajšom daždi totiž bola krajnica mäkká a vozidlá kategórie WRC vyhádzali pri prejazdoch na cestu množstvo blata a šotoliny. Na to doplatil Pinomäki, ktorý skončil v deviatej rýchlostnej skúške mimo trať. Béreš na tejto trati zajazdil pekný tretí čas.

Posádka teamu TEMPUS STYLLEX sa tak po krátkej RS10, na ktorej zajazdila štvrtý najlepší čas medzi juniormi, dostala na štvrté miesto v priebežných výsledkoch. Naviac zo súťaže odstêcpil i domáci šampión Lemes, ktorý bol za slovensko - českou posádkou na piatom mieste. Do druhého kola bola stratégia jasná: vzhľadom k existujúcim časovým odstupom zbytočne neriskovať a udržať štvrté miesto v JRC.

Šieste miesto na RS11 a tri piate časy na ďalších rýchlostných skúškach stačili s prehľadom na udržanie štvrtého miesta. V cieli druhej etapy strácal Béreš na tretie miesto Aavu necelých 90 sekúnd a jeho náskok na piateho Rautenbacha je pred záverečnou časťou súťaže dostatočných 2:20.3 s.

Priebeh druhej etapy v záverečnom servise krátko zhodnotili obaja členovia posádky teamu TEMPUS STYLLEX:

Jozef Béreš: „Sme v cieli druhej etapy, ktorá bola náročná hlavne vďaka štrku, ktorý bol vyhádzaný na trati. Snažili sme sa vyhnúť defektom a zbytočne neriskovať. Zajtra chceme udržať štvrté miesto a ak sa nám to podarí, budeme spokojní.“

Petr Starý: „Dnes sme jazdili hlavne popoludní po vypadnutí Pinomäkiho a Lemesa na istotu. Dnešné tempo sa budeme snažiť udržať i zajtra, keďže naša strata na prvú trojku je vzhľadom k zostávajúcim štyrom skúškam príliš veľká. Za štvrté miesto sú slušné body takže sa ho budeme snažiť udržať. Auto fungovalo bez problémov, dnes sa nám darilo i správne zvoliť pneumatiky. Dúfame, že to tak zostane i zajtra.“

-pr- ; foto: P.Lusk