Dnes je 20. dubna 2024, Svátek má Marcela, zítra Alexandra

MS 07 - Tour de Corse (JRC)

Tempus Styllex Rally Team druhý vo FIA JRC

15. října 2007 • 00:30

Na výbornom druhom mieste v hodnotení FIA JRC dnes ukončil svoje posledné „svetové“ vystúpenie v tejto sezóne TEMPUS STYLLEX rally team na Tour de Corse – Rallye de France 2007. Posádka Jozef Béreš - Petr Starý (Renault Clio S1600) týmto výsledkom vybojovala pre Slovensko historický úspech, keď okrem „striebra“ z Korziky získala aj skvelé štvrté miesto v konečnom hodnotení seriálu FIA Junior Rally Championship 2007.

V úvode záverečnej etapy v nedeľu ráno nasadil Jozef Béreš ostré tempo s cieľom ustrážiť druhú priečku. Medzičasy ukazovali na výborný výsledok, v závere testu, asi 5 km pred cieľom však jeho snahu zbrzdil defekt. Aj napriek tomu bol výsledný piaty čas medzi juniormi viac ako slušný. Na RS 14 obsadila posádka teamu TEMPUS STYLLEX tretí čas v JRC a pred poslednými dvoma testami s prehľadom kontrolovala výborné druhé miesto v priebežnom hodnotení.

V servise po RS14 krátko zhodnotili situáciu obaja členovia posádky:

„Po tom, čo sme v závere prvého dnešného testu dostali defekt a stratili 10-15 sekúnd, zvoľnili sme opatrnejšie tempo. Náš náskok je slušný, dúfam že druhé miesto udržíme,“ povedal Jozef Béreš, ktorého doplnil navigátor Petr Starý: „Posledné dva testy budú asi dobré „nervy“, budeme sa snažiť neurobiť chybu, aj keď na týchto tratiach je k chybe veľmi blízko. Ale snáď sa nám to podarí,“

Na predposlednom teste mal problémy Rautenbach a po defekte výrazne zaostal. Béreš výborným výkonom skrátil náskok v kľude idúceho Prokopa takmer o 10 sekúnd a skončil tretí. V poslednej rýchlostnej skúške chlapci zopakovali výborný výkon, zajazdili druhý najlepší čas medzi juniormi a v konečnom hodnotení kategórie JRC obsadili fantastické druhé miesto, len 12,5 sekundy za víťazným Prokopom. Posádka teamu TEMPUS STYLLEX týmto výsledkom zabezpečila aj historický úspech pre slovenský motoristický šport, keď v konečnom hodnotení seriálu FIA Junior Rally Championship 2007 obsadila výborné štvrté miesto.

V záverečnom servise Jozef Béreš krátko zhodnotil priebeh súťaže: "Máme za sebou ťažkú súťaž, sme radi, že sme v cieli. Dnes to bolo náročné aj psychicky, keďže sme nevedeli ako jazdia naši súperi. Hlavne v záverečnom teste to boli fakt nervy… Sme druhí, čo nás veľmi teší, verím že sme urobili radosť celému tímu aj našim fanúšikom.“

Posledným štartom posádky teamu TEMPUS STYLLEX v sezóne 2007 bude októbrová TEMPUS BECEP Rally Košice v dňoch 26.-27. októbra 2007, na ktorú Vás srdečne pozývame!