www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 23. října 2020, Svátek má Teodor, zítra Nina

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

MS 07 - Tour de Corse (JRC)

Fotogalerie z Tour de Corse od Vittoria Sanguinetiho

foto

25. října 2007 • 06:00

Středomořský ostrov Korsika přivítal před dvěma týdny kolotoč světového šampionátu v automobilových soutěžích. Úzké klikaté silničky na západní části ostrova v okolí Ajaccia potvrdily svou tradiční náročnost i krásu. To si ostatně můžete prohlédnout na více než stošedesátce snímků, jejichž autorem je náš stálý spolupracovník Vittorio Sanguineti.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Tour de Corse od Sharka

foto

23. října 2007 • 04:00

Před týdnem se odjel další díl letošního světového šampionátu, již téměř legendární asfaltová Tour de Corse. Jak se dařilo posádkám na náročných rychlostních zkouškách na středomořském ostrově si můžete prohlédnout na téměř stovce snímků, které nám zaslal náš stálý spolupracovník Sharkie.

žádný příspěvek celý článek »

Henning Solberg byl se svým výkonem spokojen

foto

19. října 2007 • 11:55

Norský pilot Henning Solberg, který hájí barvy týmu Stobart Ford VK, po skončení Korsické rally řekl, že je se svým výkonem na asfaltové rally spokojen. Především pak s ohledem na to, že letos startoval na Korsice vůbec poprvé.

žádný příspěvek celý článek »

Francois Duval i Manfred Stohl s nulou

foto

17. října 2007 • 08:00

Týmu Kronos Racing se na právě skončené Korsické rally vůbec nedařilo. Francois Duval do cíle totiž nedorazil, když odstoupil po problémech s alternátorem již v sobotu večer a Manfred Stohl sice dojel na celkové čtrnácté pozici, ale nebodoval ani do MS FIA značek.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Tour de Corse od Zdeňka Sluky

foto

16. října 2007 • 16:15

O uplynulém víkendu skončil třináctý podnik letošního světového šampionátu, tradiční Tour de Corse. Jak se dařilo posádkám na náročných rychlostních zkouškách druhého největšího středomořského ostrova si můžete prohlédnout na více než padesátce snímků, které nám přímo ze Ajaccia zaslal náš stálý spolupracovník Zdeněk Sluka.

žádný příspěvek celý článek »

Nádherný finiš Citroënu a Prokopa

foto

16. října 2007 • 05:00

Byli to juniorští piloti Citroënu, kteří dojeli na Korsické rallye přesně jako jejich „starší“ kolegové v absolutním pořadí Loeb a Sordó, tedy na prvním a třetím místě. Martin Prokop a Jan Tománek zakončili svůj rok skvělým prvenstvím. Neudělali nejmenší chybičku a předvedli naprosté mistrovství na voze Citroën C2 S1600, což je dovedlo až na nejvyšší stupeň Korsické rallye.

žádný příspěvek celý článek »

Korsický hattrick Loeba a Citroënu

foto

16. října 2007 • 02:00

Smutek zavládl v sobotu večer v táboře Citroën Sport po porážce reprezentačního týmu Francie v semifinále mistrovství světa v ragby, nicméně v neděli přišla hojivá náplast v podobě skvělého vítězství Citroënu C4 WRC a posádky Sébastien Loeb – Daniel Elena na Francouzské rallye na Korsice. Úspěch podtrhli ještě třetím místem v domovině slunce na stejném voze Dani Sordó a Marc Martí.

žádný příspěvek celý článek »

Tempus Styllex Rally Team druhý vo FIA JRC

foto

15. října 2007 • 00:30

Na výbornom druhom mieste v hodnotení FIA JRC dnes ukončil svoje posledné „svetové“ vystúpenie v tejto sezóne TEMPUS STYLLEX rally team na Tour de Corse – Rallye de France 2007. Posádka Jozef Béreš - Petr Starý (Renault Clio S1600) týmto výsledkom vybojovala pre Slovensko historický úspech, keď okrem „striebra“ z Korziky získala aj skvelé štvrté miesto v konečnom hodnotení seriálu FIA Junior Rally Championship 2007.

žádný příspěvek celý článek »

Martin Prokop zakončil sezonu v JRC vítězstvím

foto

15. října 2007 • 00:15

Martin Prokop s Janem Tománkem dovedli svůj speciál Citroën C2 S1600 na Korsice k druhému vítězství v sezoně, čímž definitivně uhájili třetí příčku v konečné klasifikaci juniorského šampionátu.

žádný příspěvek celý článek »

Grönholmovo druhé místo drží BP-Ford na špici

foto

14. října 2007 • 17:00

Marcus Grönholm a Timo Rautiainen dojeli s Focusem RS WRC do cíle Korsické rally na druhém místě. Tento výsledek znamená pro tým BP-Ford udržení vedoucích pozic v šampionátu jezdců i v hodnocení značek. Mikko Hirvonen a Jarmo Lehtinen se po páteční nehodě vrátili do soutěže a přidali do týmové bilance jeden bod.

žádný příspěvek celý článek »

Korsika: Pořadí na stupních nezměněno, Loeb si pohlídal vítězství

foto

14. října 2007 • 14:45

Závěrečný den asfaltové Tour de Corse měl na programu pouhé čtyři testy, které však měřily dohromady 112,1 km. Součástí byl i dvojí průjezd nejdelší rychlostní zkouškou soutěže, téměř dvaatřicetikilometrovým úsekem od legendárního mostu Calzola k plážím Agosta.

žádný příspěvek celý článek »

Duval penalizován, Mikkelsen vyloučen!

foto

13. října 2007 • 22:00

O možnost získání dalších mistrovských bodů přišel na konci dnešní druhé etapy Korsické rally Francois Duval. Belgický pilot se na konci dne potýkal s technickými problémy svého Citroenu Xsara WRC, které měly za následek skutečnost, že se do té doby čtvrtý Duval nedokázal včas dostat do časové kontroly před závěrečnou servisní zónou.

příspěvků: 11 celý článek »

Béreš si v sobotu polepšil o tři příčky

foto

13. října 2007 • 21:55

Mimoriadne dramatický priebeh mala sobotňajšia druhá etapa Tour de Corse – Rallye de France 2007 v kategórii JRC. Posádka teamu TEMPUS STYLLEX Jozef Béreš - Petr Starý (Renault Clio S1600) odštartovala ráno z piateho miesta a hneď v úvodnej RS7 sa štvrtým časom prepracovala na štvrtú priečku priebežného hodnotenia.

žádný příspěvek celý článek »

Martin Prokop poskočil do čela juniorské klasifikace

foto

13. října 2007 • 21:45

Martin Prokop s Janem Tománkem profitovali z problémů konkurentů Aavy a Anderssona a po druhém dni Korsické rally figurují na čele juniorské klasifikace s více než půlminutovým náskokem před slovensko-českým duem Béreš - Starý.

žádný příspěvek celý článek »

Korsika: Druhá etapa v Loebově režii

foto

13. října 2007 • 20:50

Druhý den soutěžního klání na ostrově uprostřed Středozemního moře dnes patřil jednoznačně Sebastienu Loebovi. Jezdec Citroenu dnes prokázal své umění na asfaltu, když se na šestici rychlostních testů musel pouze jedinkrát sklonit před svým týmovým kolegou Sordem, který jej jako jediný porazil na desáté rychlostní zkoušce, o pouhé tři desetiny vteřiny.

žádný příspěvek celý článek »

toplist