Dnes je 24. dubna 2024, Svátek má Jiří, zítra Marek

OS 07 - Rally Korinthou

Řecký šampionát zakončen triumfem Kirkose

15. listopadu 2007 • 09:00

Poslední díl letošního řeckého šampionátu, šotolinová Rally Korinthou, se stala kořistí Kirkose - tentokrát však v lanceru neseděl již korunovaný šampión Leonidas, ale jeho mladší bratr Lampros. Držitel vedoucí pozice se během rally několikrát změnil, o konečném vítězi se rozhodlo až na poslední vložce.

Aris Vovos, který tři týdny nazpět v lokální asfaltové Rally Kentavros poprvé představil Fiat Punto S2000, se v Korinthii vrátil za volant produkčního mitsubishi z Ralliartu Italy. Pilot z Atén však odstoupil už na RZ 4 kvůli poruše převodovky.

O prvenství v závěrečné soutěži tvrdě válčili Lampros Kirkos, Grigoris Nioras, „TAZ“ a Manos Stefanis. Posledně jmenovaný nezačal nejšťastněji, když na první sekci vybral nevhodné pneumatiky. Pak sice vyhrál tři rychlostní zkoušky, na té poslední ale havaroval. „TAZ“ měl problémy s převodovkou a poté havaroval. Nejúspěšnějsí tedy byl Kirkos, který o deset sekund překonal Grigorise Niorase, získavšího celkové druhé místo v hodnocení šampionátu.

Italský Power Car Team přivezl do Řecka Renault Clio R3 pro Adriana Scalcona a starší clio S1600, se kterým jel Stefano Albertini. Scalcon vyhrál klasifikaci třídy A7, Albertini dojel jako třetí v hodnocení třídy A6 - před ním skončil ještě Konstantinos Paradissis a s pohárovým citroënem.