Dnes je 2. května 2024, Svátek má Zikmund, zítra Alexej

IRC 08 - Belgium Ypres Westhoek Rally (ME)

János Tóth se letos představí na pěti podnicích IRC

28. února 2008 • 11:00

Maďarský ex-šampion János Tóth se v loňské sezóně představil na třech soutěžích IRC a přestože byl hlavně ve Zlíně rychlý, nakonec skončil bez bodů. Pro letošní ročník se mu podařilo rozšířit program v seriálu Intercontinental Rally Challenge na pět startů.

Evropská premiéra s Peugeotem 207 S2000 na belgické Ypres Westhoek Rally nedopadla příliš dobře, maďarský jezdec musel hned na třetím testu odstoupit kvůli poruše motoru. Mnohem lépe se mu dařilo na zlínské Barum rally, kde se sympatickou spolujezdkyní Beou Bahor drželi sedmou příčku. Bohužel jen do osmé rychlostní zkoušky, kde urazili kolo.

V neděli pokračovali v rámci superally a zajížděli pravidelně časy v top 5, v rámci klasifikace druhé etapy by jim patřilo čtvrté místo. Nová pravidla superally však byla neúprosná. Při posledním vystoupení na Rallye Sanremo se sympatickému Tóthovi podařilo dojet až do cíle, na náročné trati za specifických nočních podmínek to však nestačilo na lepší než osmnáctou příčku.

I v nadcházející sezóně bychom měli Tótha vidět na tratích IRC s Peugeotem 207 S2000 v barvách maďarského importéra francouzské značky se lvem ve znaku. Společně se spolujezdcem Róbertem Tagaiem, spolumajitelem přípravce vozu TRT, by se měli představit na rovné polovině podniků IRC. K loňské trojici soutěží by měla přibýt i Rally Russia a španělská Príncipe de Asturias.