www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 14. srpna 2020, Svátek má Alan, zítra Hana

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

MMČR 08 - Agrotec New Holland Rally Hustopeče

Návštěva Sparrow Racing Teamu v Jihomoravském kraji dopadla rozporuplně

17. června 2008 • 01:00

Letošní soutěžácká sezóna je extrémně nabitá, což dokázaly poslední hektické týdny, kdy se v Jihomoravském kraji uskutečnily krátce po sobě hned dvě soutěže. Tou první byla Agrotec New Holland Rally Hustopeče, která se letos premiérově uskutečnila v rámci mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích.

Obdobně jako na předchozích soutěžích opanovala stáj Sparrow Racing Team třídu N2. Situaci si hned v úvodu zkomplikoval její největší favorit Václav Dunovský, který šel hned na prvním testu přes střechu, zbytek zkoušek první sekce pak musel jet bez světelné rampy. Ve zbytku soutěže však předvedl obvyklý výkon a bezpečně zvítězil, čímž se výrazně přiblížil k zisku titulu. I díky tomu vynechá nadcházející soutěž v Třebíči.

O druhé místo bojovala další trojice týmových pilotů. V úvodu byl nejrychlejší Jan Jakubec, který dokonce po první etapě vedl. Ve druhé etapě však doplatil na zrádnou nástrahu pořadatelů – betonové jehlany na vnitřku zatáček. O jeden takový zakopl a po třech saltech zakončil své působení na dřevěných kládách. O mnoho lépe se nevedlo ani Patriku Hlachovi, který do soutěže odstartoval s vysokou horečkou. Po první etapě se jihočeská posádka rozhodla ze zdravotních důvodů odstoupit.

Druhé místo ve třídě N2 tak vybojoval Michael Bartončík, který se za volant soutěžního vozu vrátil po několikaměsíční přestávce. Překvapivě od začátku stíhal všem svým soupeřům a byl jediným ze třídy, kdo odjel celý závod bez nejmenšího problému. Obdobně se vedlo také Egonu Smékalovi ve třídě N3. Zlínský pilot si v první etapě vypracoval náskok před svými soupeři a přes mohutný finiš Petra Křížka se mu jej podařilo udržet až do cíle a vybojovat další cenné body.

Zato v Tišnově byl tým bez jasné jedničky. Celé závody navíc výrazně komplikovalo proměnlivé počasí. Nejlépe si s nástrahami poradil Jaroslav Vlček, který se po delší odmlce opět vrátil do kokpitu zlínské Hondy, tentokráte do nově postaveného exempláře. Za předvedený výkon byl odměněn stříbrnou příčkou v N2. Návrat po několikaleté pauze předvádí také Marek Vítovec a s každým ujetým kilometrem je na něm vidět získávání jistoty, přestože startuje s úplně novým spolujezdcem . V Tišnově to stačilo na páté místo ve třídě před Jiřím Sojkou. Ten je v letošní sezóně úplný nováček této třídy. Po havárii na Vyškově a drobném poškození auta na Lužických Horách se snažil dojet do cíle bez poškození auta. Nakonec se mu to podařilo, když jediným problémem byla ztráta lyžiny a poškozený nárazník na jedné ze zkoušek.

Posledním pilotem Sparrow Racing Teamu byl Petr Trnovec. Po nedávné nehodě na Rally Bratislava musel startovat s vypůjčeným spolujezdcem, kterým byl obvyklý Smékalův mitfára Jan Mastacan. Trnovec začal jako tradičně pomaleji, ale posléze se rozjel k velice slušnému výkonu, za což byl odměněn jedním bodem za patnácté místo absolutně.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist