Dnes je 5. května 2024, Svátek má Klaudie, zítra Radoslav

MČR-S 08 - Impromat Rallysprint Kopná

„Kopná“ v podaní ARC Slovakia

23. července 2008 • 02:00

Pôvodne neboli tieto preteky zaradené do nášho programu, ale po zrušení súťaže v Bojniciach sme ju využili ako náhradné riešenie. Na viac rýchlostné skúšky na tomto prestížnom rallyšprinte korešpondujú z nastávajúcim vrcholom sezóny Barum Rally.

Pod našim tímom štartovali tento raz až štyri posádky. Peter Gavlák – Miloš Hůlka (Mitsubishi EVO IX), Michal Ballay- Jiří Volf (Suzuki Ignis S1600), Milan Greguška-Pavel Švajda (Mitsubishi EVO VIII, trieda V) a priestor dostala aj posádka všetkým dobre známa Tibor Cserhalmi - Martin Krajňák(Mitsubishi EVO IX).

Rallyšprint Kopná má každý rok silné štartové pole v podaní domácich jazdcov, ale aj jazdcov pravidelne sa objavujúcich aj v tzv. veľkom majstráku. Tento rok sa stretla silná konkurencia aj vďake technike, keď odštartovalo až 5 vozidiel kategórie S 2000. Štart a cieľ bol situovaný na námestí v Slušoviciach. Počasie prialo, slnečné lúče vydržali počas celého dňa a tak posádky mali ideálne podmienky na náročných technických rýchlostných skúškach.

Nešťastne začala rally posádka Milan Greguška – Pavel Švajda. Tá hneď na prvej RZ skončila v kotrmelcoch. Posádke sa našťastie nič vážneho nestalo. Ostatné posádky začali podstatne lepšie. Po prvej sekcii si najlepšie počínal Peter s Milošom . Patrilo im 5. miesto v priebežnom hodnotení. Tibor s Martinom začali z rozvahou po tak dlhej pauze, keďže naposledy štartovali v Košiciach minulý rok. Napriek pauze zajazdili dobré časy a usadili sa na 10 mieste. Michal prišiel opäť zbierať s Jirkom cenné skúsenosti a umiestnil sa na 38. mieste( 7 v A6).

Druhá sekcia obsahovala 4 rýchlostné skúšky. Peter si pozmenil nastavenie podvozku, ktoré sa však neukázalo ako správne a tak neudržal 5. miesto. Tibora postretol defekt na poslednej skúške pred nastávajúcim servisom a stratil drahocenné sekundy. Pred poslednými dvoma záverečnými skúškami si Peter s Milošom držali 6. miesto. Tibor s Martinom po defekte figurovali stále na 10. mieste a Michal postúpil o pár miest hore na 33. miesto. Záverečné rýchlostné skúšky zvládli naše posádky bez problémov a v cieli obsadila posádka Peter Gavlák – Miloš Hulka 6.miesto. Tibor Cserhalmi s Martinom Krajňákom skončili deviaty a Michal Ballay s Jirkom Volfom 29-ty.( 5. v A6). Trate jednoznačne vyhovovali vozidlám S 2000, keď obsadili prvé štyri miesta.

Z našich sa teda najlepšie umiestnil Peter, keď sa snažil vyvarovať chybám , čo sa mu darilo a určite si zlepšil šiestym miestom aj náladu v tak smolnej sezóne. Tibor si konečne opäť po čase sadol do súťažného auta a bolo vidno, že rýchlosť a talent určite nevyprchal. Michal opäť načerpal dôležité poznatky na technicky náročných RZ.

Poďakovanie patrí K.I.T. Racing- u tímu, ktorý pripravil vozidlá pre všetky posádky. Mechanici stíhali s prehľadom servisovať počas súťaže až 5 vozidiel. Tie fungovali bez menšieho problému celú súťaž a podpísali sa tak na spokojnosti našich posádok.

Celý tím čaká teraz krátke dovolenkové obdobie a po ňom 22.-24.8. Barum rally.

Všetkým priaznivcom nášho tímu prajeme tiež príjemné dovolenkové obdobie.