Dnes je 25. dubna 2024, Svátek má Marek, zítra Oto

OS 13 - Dakar 2013

Ford se v roce 2014 zúčastní slavné rally Dakar

3. srpna 2013 • 08:40

Tým Ford Racing potvrdil záměr zúčastnit se obávané soutěže Dakar 2014, která se bude konat v Jižní Americe od 5. do 18. ledna 2014. Ford nasadí dva speciálně upravené vozy Ford Ranger.

Rally Dakar 2013 - čtrnáctá etapa

20. ledna 2013 • 17:00

Martin Kolomý s kamionem tatra obsadil v Rallye Dakar páté místo a stejně jako vloni se stal nejúspěšnějším českým účastníkem slavné soutěže. Hned za ním skončil Aleš Loprais, který na pátý pokus po přesunu rallye z Afriky na jihoamerický kontinent závod dokončil a o medaili a nejspíš i celkové prvenství jej připravila jen smůla s porouchanou baterií v páté etapě, která jej stála bezmála dvouhodinovou ztrátu.

Rally Dakar 2013 - třináctá etapa

19. ledna 2013 • 01:00

Aleš Loprais byl třetí v předposlední etapě Rallye Dakar. V třináctém dílu maratonské soutěže zvládli 441 kilometrů dlouhou zkoušku mezi chilskými městy Copiapó a La Serena rychleji jen vítězný Rus Andrej Karginov s kamazem a Nizozemec Gérard De Rooy s ivekem. Za vítězem Loprais zaostal o osm minut.

Rally Dakar 2013 - dvanáctá etapa

17. ledna 2013 • 23:45

Český jezdec Martin Kolomý klesl ve dvanácté etapě Rallye Dakar v průběžném pořadí kamionů ze třetího místa na čtvrté. Díky vítězství na trase z argentinské Fiambaly do chilského Copiapa ho předstihl Rus Andrej Karginov, na kterého ztrácí dvě minuty a 36 sekund.

Rally Dakar 2013 - jedenáctá etapa

16. ledna 2013 • 23:00

Jedenáctá etapa Rallye Dakar byla pro kategorie automobilů a kamionů přerušena. Pořadatelé zastavili účastníky po dosažení prvního kontrolního bodu na trase do města Fiambalá. Důvodem byly nepříznivé povětrnostní podmínky, které se v Argentině zhoršily dříve, než udávala předpověď. Z břehů se vylily rozvodněné řeky protínající trať.

Rally Dakar 2013 - desátá etapa

16. ledna 2013 • 00:30

Aleš Loprais obsadil v desáté etapě Rallye Dakar po defektu sedmé místo a v celkové klasifikaci je nadále šestý. Martin Kolomý s další tatrou uhájil i přes problémy s technikou v závěrečné části rychlostní zkoušky druhou příčku v průběžném pořadí, na 353 kilometrů dlouhém testu na trase z Córdoby do města La Rioja zajel podle neoficiálních výsledků třináctý čas.

Rally Dakar 2013 - devátá etapa

14. ledna 2013 • 23:00

Aleš Loprais vyhrál v kategorii kamionů devátou etapu Rallye Dakar a připsal si první vítězství v letošním ročníku. Martin Kolomý jedoucí rovněž s tatrou skončil čtvrtý a posunul se o jednu příčku na druhé místo průběžného pořadí. Na nového lídra soutěže Rusa Eduarda Nikolajeva s kamazem ztrácí necelých 18 minut.

Rally Dakar 2013 - osmá etapa

13. ledna 2013 • 07:00

Osmá etapa Rallye Dakar byla kvůli přívalovým dešťům přerušena. Kvůli nepříznivé předpovědi ji pořadatelé zcela zrušili pro kamiony a zkrátili, ani tak nedokázaly osobní automobily některé úseky projet. Osobních automobilů dojelo do cíle zkrácené osmé etapy Rallye Dakar pouze pět.

Rally Dakar 2013 - sedmá etapa

11. ledna 2013 • 23:50

Aleš Loprais s kamionem Tatra obsadil druhé místo v sedmé etapě Rallye Dakar, která účastníky zavedla z Chile do Argentiny. Martin Kolomý se s další tatrou posunul v průběžném pořadí na třetí pozici, když předstihl Rusa Ajrata Mardějeva.

Rally Dakar 2013 - šestá etapa

10. ledna 2013 • 23:30

V šesté etapě Rallye Dakar dojel Aleš Loprais mezi kamiony čtvrtý a v průběžném pořadí si polepšil o dvě příčky na šestou pozici. V cíli v chilské Calamě měl ztrátu minutu a 45 sekund na Nizozemce Gerarda de Rooye, jenž si upevnil vedoucí postavení.

Rally Dakar 2013 - pátá etapa

10. ledna 2013 • 07:00

Aleš Loprais nabral v závěru středeční páté etapy Rallye Dakar kvůli poruše baterie bezmála dvouhodinovou ztrátu a v průběžném pořadí klesl z prvního na osmé místo. Jeho tatra se v Chile zastavila zhruba deset kilometrů před cílem měřeného úseku.

Rally Dakar 2013 - čtvrtá etapa

9. ledna 2013 • 00:30

Aleš Loprais s tatrou se dostal navzdory prasklé přední nápravě do čela Rallye Dakar. Po čtvrté etapě vede soutěž kamionů před Nizozemcem Gérardem De Rooyem o 56 sekund.

Rally Dakar 2013 - třetí etapa

8. ledna 2013 • 02:00

Aleš Loprais s kamionem Tatra se dál drží mezi nejlepšími na Rallye Dakar. Třetí etapu z města Pisco do Nasky dokončil s minimální ztrátou na čtvrté příčce a v celkovém pořadí drží stříbrnou příčku za suverénním Nizozemcem de Rooyem.

Rally Dakar 2013 - druhá etapa

6. ledna 2013 • 22:00

Aleš Loprais usiluje od úvodních etap o čelo Rallye Dakar, patří mu průběžná druhá příčka v kategorii kamionů. V obou úvodních etapách vybojoval medailové umístění. Po třetí příčce ze sobotního prologu byl český pilot s tatrou druhý v nedělní 242 kilometrů dlouhé rychlostní zkoušce se startem a cílem v peruánském Pisku.