www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 8. srpna 2020, Svátek má Soběslav, zítra Roman

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

ME 14 - Tour de Corse

Kolečko se polámalo

foto

18. listopadu 2014 • 11:00

Posádka MH Racing teamu si z Tour de Corse odváží smíšené pocity. Skvěle rozjetý poslední závod sezony zastavilo až vylomené kolo, které zhatilo veškeré šance na titul. Martin Hudec s Petrem Pickou se tak stali vicemistři Evropy v produkčních vozech pro rok 2014.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Tour de Corse od Josefa Petrů

foto

17. listopadu 2014 • 17:00

Posledním dílem letošního mistrovství Evropy v automobilových soutěžích byla Tour de Corse. Soutěž na francouzském středomořském ostrově Korsika se přesunula do jižnějších partií i historického podzimního termínu. Na náročné rychlostní zkoušky se vydal i náš stálý redakční spolupracovník Josef Petrů, jehož snímky si dnes můžete prohlédnout.

žádný příspěvek celý článek »

Stéphane Lefebvre juniorským mistrem Evropy

foto

13. listopadu 2014 • 11:00

Stéphane Lefebvre a Thomas Dubois získali v barvách týmu Peugeot Rally Academy druhý mezinárodní titul v sezóně. Kévin Abbring a Sebastian Marshall ukončili letošní sezónu také úspěšně, svůj Peugeot 208 T16 dovedli na třetí místo. Na letošní rallye také proběhla oslava 30 let vozu T16, které se účastnili bývalí jezdci Michèle Mouton, Bruno Saby a Jean-Pierre Nicolas.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Tour de Corse od Svena Kolluse

foto

12. listopadu 2014 • 23:00

Posledním dílem letošního mistrovství Evropy v automobilových soutěžích byla Tour de Corse. Soutěž na francouzském středomořském ostrově Korsika se přesunula do jižnějších partií i historického podzimního termínu. Na náročné rychlostní zkoušky se vydal i náš stálý redakční spolupracovník Sven Kollus, jehož snímky si dnes můžete prohlédnout.

žádný příspěvek celý článek »

Sarrazin na Korsice pokořil čistokrevné soutěžáky

foto

9. listopadu 2014 • 21:30

Dva starty a dvě vítězství. Takové je letošní rallyové skóre pro úspěšného francouzského pilota, Stéphana Sarrazina, který dokázal při letošní poslední soutěži mistrovství Evropy opanovat legendární asfaltovou Tour de Corse.

žádný příspěvek celý článek »

Esapekka Lappi je novým šampionem ERC

foto

9. listopadu 2014 • 20:35

Značka ŠKODA si potřetí v řadě zajistila titul v mistrovství Evropy FIA v rally (ERC). Posádka Esapekka Lappi - Janne Ferm sice finále sezóny na Korsice nedokončila, přesto tito tovární jezdci vedou klasifikaci jezdců a spolujezdců a jsou mistry.

žádný příspěvek celý článek »

'Kajto' vyhrál korsickou kvalifikaci

foto

6. listopadu 2014 • 14:55

Kvalifikační rychlostní zkoušku posledního podniku letošního mistrovství Evropy, legendární Tour de Corse, opanoval polský jezdec Kajetan Kajetanowicz. Ten byl o sedm desetin sekundy rychlejší než druhý Stéphane Sarrazin, který na středomořský ostrov dorazil přímo z šanghajského dílu okruhového šampionátu WEC. Třetí skončil aktuální rallyový mistr Francie Julien Maurin.

žádný příspěvek celý článek »

Lappi stojí před ziskem titulu v ERC

foto

4. listopadu 2014 • 14:10

Ve finále sezóny mistrovství Evropy FIA v rally (ERC) má pilot značky Škoda Esapekka Lappi volnou cestu na stupně vítězů: uvolnil mu ji jeho kolega Sepp Wiegand, který se kvůli požáru svého vozu v přípravném testu nebude moci postavit na start legendární „Tour de Corse“, která se pojede od čtvrtka do soboty.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Tour de Corse

foto

2. listopadu 2014 • 20:00

Závěrečným dílem letošního mistrovství Evropy bude Tour de Corse. Na francouzském ostrově se i tentokráte sejde zajímavé startovní pole, jak ostatně naznačuje konečně oficiálně stvrzený seznam přihlášených posádek.

žádný příspěvek celý článek »

Jan Černý testoval v továrním týmu Peugeot

foto

25. září 2014 • 11:00

Tovární tým Peugeot Sport z Francie pozval českého juniorského reprezentanta v rally Jana Černého na středomořský ostrov Korsika k testování aktuálně nejsilnějšího soutěžního speciálu z francouzského týmu Peugeot Sport. Čeští fanoušci mohli tento Peugeot 208 T16 kategorie R5 vidět na uplynulé Barum Czech Rally.

žádný příspěvek celý článek »

toplist