www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 16. ledna 2019, Svátek má Ctirad, zítra Drahoslav

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

OS - Rally Dakar

Prokop je na Dakaru už šestý, Engel dojel v etapě na 16. místě

foto

14. ledna 2019 • 08:00

Milan Engel obsadil v šesté etapě Rallye Dakar 16. místo a postaral se o nejlepší letošní výsledek českých motocyklistů. Etapa z Arequipy do San Juanu de Marcona s více než třísetkilometrovou rychlostní zkouškou se vydařila i Janu Brabcovi, který se posunul na 18. příčku v průběžném pořadí.

žádný příspěvek celý článek »

Macík bude v druhé části Dakaru bojovat v půlmaratonu

foto

13. ledna 2019 • 18:00

Po páté etapě se dakarská karavana zastavila a závodníci i jejich týmy si odpočinuli během volného dne v Arequipě. Martin Macík, František Tomášek a Lukáš Kalanka nabírali síly po předchozí 5. etapě, kdy se jim podařilo s neuvěřitelným nasazením opravit ulomené kolo a dostat kamion do cíle.

žádný příspěvek celý článek »

Loprais se na Dakaru posunul na 6. místo, Karginova diskvalifikovali

foto

13. ledna 2019 • 09:00

Pilot kamionu Tatra Aleš Loprais se po páteční 5. etapě Rallye Dakar posunul na šesté místo. Do cíle nakonec dojel i dosud nejlepší Čech Martin Macík, který v průběhu maratonské etapy značně poškodil svůj liaz a několik hodin kamion opravoval na trati.

žádný příspěvek celý článek »

Macík byl na Dakaru druhý mezi kamiony, průběžně je čtvrtý

foto

11. ledna 2019 • 12:00

Martin Macík byl druhý ve 4. etapě Rallye Dakar a v průběžném pořadí kategorie kamionů se posunul na čtvrté místo. Na dnes nejrychlejšího Rusa Andeje Karginova s kamazem ztratil devětadvacetiletý pilot minutu a půl. V čele je i nadále jeho týmový kolega a obhájce prvenství Eduard Nikolajev.

žádný příspěvek celý článek »

Prokop se na Dakaru opět posunul vpřed, moc spokojený ale nebyl

foto

10. ledna 2019 • 11:00

Automobilový jezdec Martin Prokop se na Rallye Dakar posunul již na 11. místo průběžného pořadí a poprvé se umístil v etapě v elitní desítce, přesto po skončení třetího soutěžního dne moc spokojený nebyl. Dvakrát jej přibrzdil defekt a jednou jezdecká chyba. Navíc očekává, že dostane dodatečně penalizaci za překročení maximální povolené rychlosti na spojovacím úseku.

žádný příspěvek celý článek »

Prokop na Rallye Dakar poskočil do druhé desítky

foto

9. ledna 2019 • 09:00

Český automobilový jezdec Martin Prokop obsadil v druhé etapě Rallye Dakar dvanácté místo. Po pondělních technických problémech se pilot fordu posunul v celkové klasifikaci z páté do druhé desítky a je osmnáctý. Nejrychleji zvládl 342 kilometrů dlouhou rychlostní zkoušku Francouz Sébastien Loeb, novým lídrem kategorie automobilů je Giniel de Villiers z Jihoafrické republiky.

žádný příspěvek celý článek »

Prokop vstoupil do Dakaru technickými problémy a značnou ztrátou

foto

8. ledna 2019 • 10:00

Martin Prokop se v úvodní etapě 41. ročníku Rallye Dakar v Peru potýkal s technickými problémy svého fordu a v kategorii automobilů ztratil na vedoucího Násira Attíju přes 20 minut. V soutěži čtyřkolek patří Tomáši Kubienovi třetí místo, z českých řidičů kamionů je na tom nejlépe osmý Aleš Loprais.

žádný příspěvek celý článek »

Tým Big Shock Racing se hlásí z Limy: závodní stroje vyzvednuty, bivak stojí, nálada výborná

foto

5. ledna 2019 • 09:00

Čas, zbývající do startu legendárního Dakaru, už se počítá na hodiny. Pilot kamionu Martin Macík,navigátor František Tomášek a Jan Brabec, motocyklista týmu Big Shock Racing se po aklimatizaci v Andách sešli s ostatními týmovými kolegy v Limě.

žádný příspěvek celý článek »

Náročná cesta Macíka, Brabce a Tomáška do Cusca. Pánská jízda začala, aerolinky neexistují

foto

30. prosince 2018 • 12:00

Závodníci týmu Big Shock Racing už jsou v Peru, kde se 7. ledna rozjede 41. ročník legendárního Dakaru. Pilot kamionu Martin Macík, jeho navigátor František Tomášek a motocyklový jezdec Jan Brabec ve čtvrtek odletěli z Ruzyně směr Peru. Jejich dakarské dobrodružství tak začalo, závodníci museli zdolat několik napínavých přestupů, aby se dostali do And, kde chtějí nabrat síly a aklimatizovat se před startem. Bohužel až v Limě naši jezdci zjistili, že letecká společnost, jejíž letenky si pro přesun do Cusca pořídili, od 1. prosince neexistuje.

žádný příspěvek celý článek »

toplist