2. září 2016 • 19:00

Auto klub Barum Zlín ve spolupráci s agenturou ZLIN PRESS production vyhlašují při příležitosti letošního 46. ročníku Barum Czech Rally Zlín 2016 opět oblíbenou fotosoutěž.

Fotogalerie z Barum Czech Rally Zlín od Martina Husára

2. září 2016 • 17:00

O uplynulém víkendu se v okolí Zlína uskutečnila nejvýznamnější automobilová soutěž na našem území, Barum Czech Rally Zlín. Strující souboje kvalitního startovního pole provázelo nádherné letní počasí. Průběh celé soutěže si můžete připomenout prostřednictvím snímků našeho občasného redakčního spolupracovníka Martina Husára.

Podařená Barum rally pro Mirka Jakeše

2. září 2016 • 16:00

Třetí letošní společnou soutěží pro Mirka Jakeše a Marcelu Ehlovou se stal 46. ročník naší největší automobilové soutěže, zlínské Barum rally. Mirek do ní odstartoval již po osmé, poprvé však s vozem s atmosférickým motorem. Ostatně mezi jeho téměř sedmi desítkami startů v rally najdeme dosud jen dva s autem bez turba.

Když trpělivost přináší ovoce

2. září 2016 • 14:30

Celkem 122 posádek na startu, z toho 20 speciálů prestižní kategorie R5. To je statistika, ze které se před startem Barum Czech Rally Zlín zvedal adrenalin nejednomu fanouškovi motoristického sportu. Konkurence byla opravdu výjimečná a nikdo z předních pilotů nechtěl ve výsledcích hrát druhé housle.

Absolutní sedmé místo vydřené v potu tváře

2. září 2016 • 14:00

Letošní Barum Czech Rally Zlín znamenala pro Klokočka Škoda Czech National Team úspěch, naplnění cílů a setrvání ve hře o celkové pódium. Během tří dnů napínavé soutěže byli Štajf s Rajnohou v kokpitu speciálu Škoda Fabia R5 aktéry rychlého dramatu o třech dějstvích: pátečním nočním vstupním, sobotním denním spolehlivém a nedělním pokusu o atak s finále v podobě sedmého místa absolutně.

Filip Mareš získal titul juniorského mistra na Barumce

2. září 2016 • 12:30

O uplynulém víkendu proběhla jedna z největších rallyových soutěží sezóny - 46. Ročník Barum Czech Rally Zlín. Divácky velice oblíbený a opravdu kvalitní závod byl plný zvučných jmen této disciplíny. Filip Mareš s Honzou Hlouškem opět útočili na přední pozice a tentokrát se jim opravdu dařilo. Vybojovali první pozici v juniorském Mistrovství České republiky v rally.

Nedokončená Barum rallye Václava Pecha

2. září 2016 • 12:00

Barum Czech Rallye přivítala ve Zlíně domácí i evropskou rallyovou špičku a jelikož Porsche 997 GT3 posádky Václav Pech jun. – Petr Uhel nemá evropskou homologaci, mělo přiděleno netradiční startovní číslo 91 za polem „evropských" vozů.

Veľký svet medzi veľkými chlapcami

2. září 2016 • 11:00

Vždy náročná Barum Czech Rally Zlín patrí silou početnej konkurencie a náročnosťou tratí k skutočnej európskej špičke. Napokon už roky patrí do kalendára veľkých Majstrovstiev Európy FIA ERC. Všetkých 230 kilometrov rýchlostných skúšok úspešne dokončili i Vlastimil Majerčák so spolujazdkyňou Michaelou Vejačkovou na špičkovom Forde Fiesta R5 EVO.

Životní výsledek bratří Szejů

2. září 2016 • 09:00

Členové GK Forge Roto Rally Team si tento den budou dlouho pamatovat. Plán, který si stanovili na poslední prázdninový víkend, se jim podařilo stoprocentně zrealizovat. Jarek a Marcin po tvrdém souboji vyhráli v hodnocení produkčních aut. K výsledku na 46. Barum Czech Rally Zlín si připsali i čtyři vyhrané měřené testy v kategorii PV.

Nečekaný defekt Kopáčkovi zhatil veškeré plány

1. září 2016 • 15:00

Motosport mívá mnohdy velmi tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěchem. Přesvědčila se o tom na Barum Rally také mladá posádka týmu Duck Racing Subaru ČR, která v úvodu vedla kategorii produkčních vozů. Prasknutí přední pneumatiky je ale pak v jedné ze zatáček natolik překvapilo, že pro Václava Kopáčka a Barboru Rendlovou soutěž skončila havárií.

Historický úspech Rufa Sport Teamu na FIA ERC Barum Rally 2016

1. září 2016 • 13:00

Druhé miesto absolútneho poradia patrí po práve ukončenej 45.Barum Rally, podujatia zaradeného do seriálu FIA ERC – majstrovstiev Európy v rally posádke slovenského Rufa Sport Teamu, Tomášovi Kostkovi a Ladislavovi Kučerovi a Škode Fabia R5.

Jerzy Tomaszczyk srovnal na Barum rally skóre

1. září 2016 • 12:00

Premiéra XTG Opel Adam Cupu na Barum Czech rally Zlín dopadla nejlépe pro polský tandem Jerzy Tomaszczyk – Lukas Sitek. Zvítězili stylem start – cíl a v průběžném hodnocení se bodově dotáhli na Matěje Kamence s Adamem Jurkou, kteří skončili ve Zlíně druzí. Obě posádky mají nyní na svém kontě shodně dvě vítězství. Bronz získali domácí Adam Březík a Karel Voltner.

BCRZ 2016: Koči s Kostkou zvítězili ve „dvoukolkách“

1. září 2016 • 10:00

Značka Citroën nevyšla na Barum Czech Rally Zlín, osmém podniku ERC a pátém klání českého šampionátu, naprázdno. Díky posádce Styllex motorsport Martin Koči – Lukáš Kostka (Citroën DS3 R3T Max) získala vítězství v hodnocení vozů s přední poháněnou nápravou.

Fotogalerie z Barum Czech Rally Zlín od Iva Prieložného

1. září 2016 • 09:00

O uplynulém víkendu se v okolí Zlína uskutečnila nejvýznamnější automobilová soutěž na našem území, Barum Czech Rally Zlín. Strující souboje kvalitního startovního pole provázelo nádherné letní počasí. Průběh celé soutěže si můžete připomenout prostřednictvím snímků našeho stálého redakčního spolupracovníka Iva Prieložného.

Václav Dunovský na Barum Rally s nejrychlejším Peugeotem

31. srpna 2016 • 18:00

Pro Dunovský Peugeot Rally Team byla Barum Czech Rally jednou z nejdůležitějších soutěží sezóny, protože právě na téhle rally se bodový výsledek násobí koeficientem 1,5 a každoročně se zde sjede velká konkurence domácích i zahraničních jezdců se špičkově připravenou technikou kategorie R2.