Béreš - Starý: Priebežne na 2. mieste v JWRC

Zisk štyroch bodov do celkového hodnotenia v JWRC na korzickej rely patrí posádke Jozef Béreš ml.- Petr Starý. A to aj napriek nepríjemne vyzerajúcej havárii v závere prvej etapy, keď po dvoch saltách skončil ich súťažný Suzuki Ignis S1600 desať metrov pod úrovňou cesty.

příspěvků: 2 celý článek »

V týmu Kronos Racing vládne spokojenost

10. dubna 2006 • 02:00

Pouhé dva týdny po Katalánské rally mohl tým Kronos Racing díky Sébastienu Loebovi slavit další úspěch. Francouzský jezdec dokončil domácí soutěž na Kosice znovu jako první.

Petter Solberg byl rád, že je konec

10. dubna 2006 • 00:40

V poslední etapě Korsické rally se jezdci Petter Solberg a Stéphane Sarrazin zaměřili především na testování dalších nastavení, které by mohli v tomto roce využít ještě v Německu.

Sébastien Loeb se blíží k rekordu

10. dubna 2006 • 00:20

Francouzský pilot Sébastien Loeb si připsal na své konto na domácí Korsické rally již třiadvacáté vítězství. Do absolutní rekordu, který drží Carlos Sainz (vyhrál 26 soutěží seriálu mistrovství světa), chybí francouzskému mladíkovi již pouhé tři triumfy. Loeb se nechal před měsícem slyšet, že by svůj velký vzor mohl pokořit ještě v letošním roce.

Jan Kopecký vybojoval desáté místo v Rally Korsika

9. dubna 2006 • 20:10

Posádka Czech Rally Teamu Škoda - Kopecký ve složení Jan Kopecký - Filip Schovánek vybojovala v náročné asfaltové Rally Korsika desáté místo. Plánem týmu na poslední část soutěže bylo stáhnout náskok Galliho a zaútočit na Sarazzina.

Grönholm s Focusem WRC na stupních vítězů

9. dubna 2006 • 18:40

Počtvrté v letošní sezoně vystoupala na stupně vítězů posádka týmu BP-Ford Marcus Grönholm a Timo Rautiainen. Do cíle Korsické rally dojela s Focusem RS WRC na druhé pozici a zvítězila ve třech rychlostních zkouškách.

Korsická rally: Češi v akci – MP3 z cíle

9. dubna 2006 • 16:30

V závěrečném servisu Korsické rally jsme bohužel nemohli vyzpovídat dalšího z českých jezdců, když se po Pavlu Valouškovi museli předčasně rozloučit také s Martinem Prokopem, jehož Citroën C2 Super 1600 skončil mimo trať před koncem posledního rychlostního testu.

Manfred Stohl získal dva body

9. dubna 2006 • 16:00

Rakouský pilot Manfred Stohl dokončil Korsickou rally ve svém Peugeotu 307 WRC na slušné sedmé pozici. V pořadí MS FIA jezdců mu patří čtvrtá příčka.

Martin Prokop: Smůla na posledním testu

9. dubna 2006 • 15:20

Martin Prokop s Janem Tománkem nakonec nebyli v Korsické rally klasifikováni. Důvodem byla havárie kousek před cílem posledního měřeného úseku. Tým Jipocar Racing totiž nevyužil možností systému SupeRally a poškozený speciál Citroën C2 S1600 nepřistavil do závěrečného uzavřeného parkoviště.

příspěvků: 6 celý článek »

Tým Red Bull Škoda čekal více

9. dubna 2006 • 15:10

Přestože si oba jezdci týmu Red Bull Škoda Harri Rovanperä a Andreas Aigner odváží body do MS FIA značek, manažeři týmu Armin Schwarz a Raimund Baumschlager se nechali slyšet, že od svých svěřenců čekali lepší závěrečné umístění.

Korsická rally se stala kořistí Sébastiena Loeba

9. dubna 2006 • 13:30

Sébastien Loeb se stal znovu vítězem Korsické rally. Sice se mu nepodařilo triumfovat ve všech dvanácti rychlostních zkouškách, tak jako vloni, ale i tak je velmi spokojený. Na druhém místě skončil Marcus Grönholm s vozem Ford Focus WRC a stupně vítězů doplnil Daniel Sordó s další Xsarou WRC. Mikko Hirvonen se nakonec po tuhém boji musel spokojit až se čtvrtou pozicí.

příspěvků: 4 celý článek »

Korsická rally: RZ12 (cíl) - Sordó třetí příčku udržel

9. dubna 2006 • 13:19

Boj o třetí příčku nakonec vyhrál Dani Sordó v Xsaře WRC. Mikko Hirvonen na Focusu WRC 06 se musí spokojit se čtvrtou příčkou. Jan Kopecký se nakonec v cíli Korsické rally může radovat z desáté pozice.

Korsická rally: RZ 11 – Kopecký stále desátý (ohlasy)

9. dubna 2006 • 12:20

Již pouhých třicet kilometrů dělí Sébastiena Loeba od třetího letošního vítězství. Se druhým místem se již smířil Marcus Grönholm, nicméně jeho týmový kolega Mikko Hirvonen se stále snaží dotáhnout na třetího Sorda.

příspěvků: 1 celý článek »

Korsická rally: Češi v akci – MP3 po RZ 10

9. dubna 2006 • 12:10

V předposledním servisu letošní jubilejní 50. Korsické rally jsme tradičně vyzpovídali české zástupce ve startovním poli. Bohužel už bez Pavla Valouška, o jehož osudu jsme vás informovali dnes ráno v samostatné zprávě.

Korsická rally: RZ 10 - Loeb si náskok hlídá (ohlasy)

9. dubna 2006 • 09:50

Sébastien Loeb sice nevyhrál desátou rychlostní zkoušku, nicméně Marcus Grönholm na něj získal pouhou desetinu vteřinu. Francouz si domácí rally opravdu užívá. Nejvíce jej těší velká podpora fanoušků. Marcus Grönholm sportovně přiznal, že na Sébastiena prostě na asfaltu nemá. Jan Kopecký se nyní dělí o desátou pozici s Petterem Solbergem. Pokud se chce český mladík v TOP10 udržet, bude muset zabrat.