Autorem první fotogalerie z nedávno skončené Německé rally je náš stálý redakční kolega Jiří Jermakov. Kromě snímků současných vozů v ní naleznete také i něco navíc.

příspěvků: 1 celý článek »

Pavel Valoušek vybojoval v Německu bronz

15. srpna 2006 • 14:30

Po více než dvouměsíční pauze pokračoval u našich západních sousedů světový šampionát v automobilových soutěžích. A právě na německých asfaltových tratích se podařilo Pavlu Valouškovi zajet životní výsledek v podobě třetího místa mezi juniory.

Mills volal do servisu: "Je to hrůza..."

15. srpna 2006 • 09:50

O havárii Pettera Solberga na shakedownu již bylo napsáno několik článků, nicméně až nyní tovární tým 555 Subaru WRT zveřejnil podrobné informace i fotografie o tom, jak dal značně poškozenou Imprezu WRC 2006 Pettera Solberga znovu do provozuschopného stavu.

příspěvků: 2 celý článek »

Marcus Grönholm na mokru nestačil

15. srpna 2006 • 09:15

Pilot továrního týmu BP-Ford WRT Marcus Grönholm přiznal, že hned po první rychlostní zkoušce v pátek ráno mu bylo jasné, že na mokrém asfaltu nebude rychlému Sébastienu Loebovi stačit.

Matthew Wilson: Další zkušenosti na příští rok

15. srpna 2006 • 09:00

Britský mladík Matthew Wilson znovu přijel do Německa především pro další cenné zkušenosti, které by mu mohly pomoci v následující sezóně. Se svým Focusem WRC 05 dojel nakonec na dvanáctém místě absolutního pořadí.

Latvala: Byla to stupidní chyba

15. srpna 2006 • 04:00

Pilot týmu Stobart VK Ford Jari-Matti Latvala sice nakonec dokončil Deutschland Rally, nicméně se svým výkonem rozhodně nemohl být spokojený. Odstoupil totiž hned v úvodní rychlostní zkoušce páteční etapy, když narazil do svodidel.

Kris Meeke a jeho ďábelský finiš

15. srpna 2006 • 02:00

Citroën C2 Super 1600 získal na Rally Německo podruhé za sebou vítězství v seriálu juniorského šampionátu (JWRC) díky ďábelskému finiši posádky Kris Meeke a Glenn Patterson. Ti navázali na loňský úspěch dvojice Dani Sordo – Marc Martí.

Subaru v Německu znovu propadlo

15. srpna 2006 • 01:00

Tovární tým 555 Subaru WRT sliboval před Německou rally velký návrat na výsluní, místo toho ale odjel z Německa bez jediného bodu. Oba nominovaní jezdci totiž soutěž nedokončili. Solberg skončil v sobotní a Stéphane Sarrazin v nedělní etapě.

JWRC: Kris Meeke hvězdou v Německu

14. srpna 2006 • 13:10

Britský mladík Kris Meeke v Německu znovu ukázal, že pokud mu vůz Citroën C2 Super 1600 funguje, pak nemá mezi juniory téměř žádnou konkurenci. Hned ve čtvrté rychlostní zkoušce měl Meeke defekt, který jej srazil z prvního místa až na jedenáctou pozici.

příspěvků: 6 celý článek »

Chris Atkinson splnil cíl a bodoval

14. srpna 2006 • 12:25

Jediným jezdcem továrního týmu 555 Subaru WRT, který se nakonec dostal až na cílovou rampu, byl Australan Chris Aktinson. Jelikož ale startoval s vozem Subaru Impreza WRC 2005 a navíc byl až třetím pilotem japonského týmu, nemohl pro svůj tým získat do MS FIA značek za osmé místo ani jeden bod.

Manfred Stohl se již těší do Finska

14. srpna 2006 • 03:40

Rakouský pilot Manfred Stohl dokázal s vozem Peugeot 307 WRC dojet na Deutschland rally na vynikající páté pozici a připsal si čtyři body do MS FIA jezdců.

Andreas Aigner nakonec šestý a slaví

13. srpna 2006 • 21:10

Rakušan Andreas Aigner dokázal v Německu získat pro tým Red Bull Škoda nejlepší letošní výsledek. Také pro mladého Rakušana to byl vůbec nejúspěšnější podnik v jeho dosavadní kariéře jezdce seriálu mistrovství světa.

Loeb vyrovnal Sainzův rekord

13. srpna 2006 • 21:05

Již popáté za sebou opanovala Německou rally francouzsko-monacká posádka Sébastien Loeb - Daniel Elena. V týmu Kronos Total Citroen WRT se mohli radovat nejen z dalšího prvenství a vyrovnání rekordu legendárního Carlose Sainze, ale rovněž ze druhého místa, které získali Daniel Sordó a Marc Martí na další Xsaře WRC.

Třetí místo v Německé rally pro Grönholma

13. srpna 2006 • 20:50

Na třetím místě dojela do cíle Německé rally finská posádka týmu BP - Ford Marcus Grönholm a Timo Rautiainen. Na stupně vítězů tu vystoupala již počtvrté během pětileté historie německé soutěže v rámci MS.

Jan Kopecký vybojoval sedmé místo

13. srpna 2006 • 20:30

Výborná stíhací jízda posádky Czech Rally Teamu Škoda - Kopecký během sobotní a nedělní etapy přinesla kýžený výsledek v podobě dvou bodů do hodnocení jezdců v seriálu Mistrovství světa v rally.