www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 21. června 2019, Svátek má Alois, zítra Pavla

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Tým Martina Prokopa mohl provozovat Pola WRC 2017 i s Ogierem

3. února 2017 • 17:00

Martin Prokop v dnešním rozhovoru pro Sport.cz poodhalil nedávné plány na možné provozování nových speciálů Polo WRC v rámci jeho jihlavského týmu. A moc nechybělo, aby za volantem seděl i Sébastien Ogier.

Martin Prokop

Jihlavský pilot v loňské sezóně výrazněji omezil starty v mistrovství světa, začal se soustředit i na Dakar. I nadále však funguje jeho tým, se kterým se jim málem podařil majstrštyk. Měli se starat o nové vozy Volkswagen Polo Gti WRC poté, co skončil program továrního týmu Volkswagen. A za volantem se mohl objevit úřadující světový šampion Sébastien Ogier.

„Vše bylo domluvené. Na projektu se měl podílet Red Bull, který je partnerem Sébastiena. Auta by byla u nás v Jihlavě, měli bychom tři a zajišťovali servis. Vedení automobilky vědělo, že budget bude odpovídat českým podmínkám. Ogier souhlasil i s tím, že vynecháme Monte Carlo. Prý by měl alespoň o čtrnáct dnů více času na rodinu. Jenže těsně před podpisem kontraktu se do všeho vložil jeden pravidelný účastník mistrovství. Nasliboval Volkswagenu peníze z Kataru. Vše se zaseklo. Ogier ukázal velkorysost a dvakrát prodloužil termín uzavření kontraktu. Když už neměl kam ustupovat, podepsal Fordu. A já vlastně taky,“ řekl Martin Prokop v rozhovoru pro server Sport.cz.

Plánovaná spolupráce s Volkswagenem nedopadla, tým Martina Prokopa tak bude i nadále pokračovat s Fordem. Poprvé se představí již na nadcházející Švédské Rally, kde se za volantem nejnovějšího speciálu Ford Fiesta WRC objeví domácí Mads Ostberg.

Martin Prokop a Sébastien Ogier

Kompletní rozhovor na serveru Sport.CZ si můžete přečíst zde.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist