www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 21. června 2019, Svátek má Alois, zítra Pavla

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

M-Sport Ford World Rally Team oznámil plány na sezónu 2019

23. prosince 2018 • 12:30

M-Sport a Ford konečně potvrdil svou účast v mistrovství světa v automobilových soutěžích v sezóně 2019 a naznačil týmové plány. Po odchodu Sébastiena Ogiera to však bude mít hodně těžké.

Elfyn Evans - Daniel Barritt (Ford Fiesta WRC) - Rallye Monte Carlo 2018

Jedničkou týmu bude sedmý muž letošního žebříčku MS Elfyn Evans, který tak bude pokračovat již v páté sezóně s M-Sportem na nejvyšším levelu. Spolujezdcem bude nově Scott Martin, který přechází od Craiga Breena.

Dvojkou týmu bude Teemu Suninen, který také mění spolujezdce - novým navigátorem bude Marko Salminen, který přechází od Takamota Katsuty. Teemu Suninen tak naváže na vybrané starty v letošní sezóně.

Na Rallye Monte Carlo a Rally Sweden se představí i třetí vůz Ford Fiesta WRC. Po nedohodě s Bryanem Bouffierem se na obou soutěžích představí Pontus Tidemand, který také mění spolujezdce - novým kopilotem bude Emil Axelsson.

Novinka nastává také na nejvyšším postu v hierarchii týmu. Týmovým managere se stává Richard Millener, čímž se uvolní ruce Malcomu Wilsonovi k většímu soustředění se na obchodní stránku společnosti. Ta to bude mít v nadcházející sezóně hodně obtížné - na úrovni vozů WRC má asi nejslabší jezdeckou sestavu, pro chod společnosti tolik úspěšný projekt R5 také trpí, když současný vůz za konkurencí ztrácí a nová Fiesta R5 je teprve ve vývoji. Navic v roce 2019 přijde odchod Velké Británie z EU, což obchodní politiku M-Sportu výrazně ovlivňuje již v současné době.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist