www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 8. března 2021, Svátek má Gabriela, zítra Františka

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Novou soutěží v kalendáři MS se stává Arctic Rally Finland

14. ledna 2021 • 12:15

Okamžitě po oznámení definitivního zrušení letošní Rally Sweden se promotér MS rozhodl zabojovat o náhradní podnik, aby měl alespoň jeden závod na sněhu. Tato snaha nakonec dopadla na úrodnou půdu, na konci února se v oblasti Rovaniemi uskuteční Arctic Rally Finland.

Arctic Rally Finland

Už od prvního zveřejnění kalendáře MS bylo jasné, že je příliš optimistický a změny budou následovat. Tak se také stalo, když byla zrušena Rally Sweden a také Rally UK, kterou v zatím neupřesněném srpnovém termínu nahradí belgická Ypres Rally. A další změny budou následovat. Jednou z nich je právě zařazení zimního finského závodu.

Za polárním kruhem v okolí Rovaniemi se každoročně jezdívá Arctic Lapland Rally, populární zimní závod mající téměř jistotu zimních podmínek s teplotami hluboko pod bodem mrazu. Nejinak tomu je i letos, aktuální ročník se jede o tomto víkendu. Stejné centrum soutěže si pak vybrala i finská federace pro svůj zimní závod.

Zatím je otázkou, jak moc si budou tratě obou soutěží podobné, organizátoři světového závodu měli problémy získat povolení na vjezd do vojenského prostoru, kde se obvykle zkoušky odehrávají. Dalším důležitým krokem byly finance, po odchodu hlavního sponzora letní Rally Finland dost výrazně hrozilo (a nejspíš stále hrozí) neuspořádání ani letošního ročníku. Pro uspořádání zimního závodu chyběly v pokladně další finanční prostředky, nakonec se ale vše podařilo nějak domluvit, takže mohli pořadatelé oficiálně oznámit uspořádání závodu.

Ten se uskuteční o posledním únorovém víkendu, od pátku do neděle. Pro soutěžící bude připraveno 10 rychlostních zkoušek o celkové délce pouhých 260 kilometrů.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
14.01.2021 17:11
trouba
Kdo jezdí RBR, tomu určitě něco připomenou jména RZ Kaihuavaara, Siikakama nebo Mustaselka ;-) Palec nahoru!
toplist