www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 28. října 2021, Svátek má Státní svátek, zítra Silvie

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Acropolis Rally nahrazuje v kalendáři MS Chile

31. března 2021 • 17:00

Řecká Acropolis Rally je dalším z plejády podniků, které se dostávají do kalendáře mistrovství světa v automobilových soutěží v souvislosti s koronavirem. V letošním roce nahradí jihoamerickou Rally Chile a uskuteční se v termínu 9.-12. září.

Juuso Nordgren - Tapio Suominen (Škoda Fabia R5) - Acropolis Rally 2018

Už když byl vloni na podzim zveřejněn kalendář mistrovství světa na rok 2021, bylo jasné, že jde o hodně optimistickou verzi a řada závodů se nakonec neuskuteční. Proto se od začátku začalo pracovat s dalšími organizátory, kteří by nahradili ty, které ze šampionátu vypadnou. Nakonec se i ty původní plány na náhradní podniky změnily a tak Ypres přišlo do kalendáře místo Velké Británie, přestože se s ním původně počítalo jako náhradou za Safari. Švédsko bylo nahrazeno finským Arcticem. No a nyní přichází třetí oficiální změna, jihoamerická Rally Chile se neuskuteční. S náhradními podniky se uvažovalo o Řecku nebo Turecku, nakonec to vyhrála klasičtější a legendárnější Acropolis Rally.

Zatím o formátu Acropolis Rally není příliš známo. Jedinou jistotou je slavnostní start, který by se měl uskutečnit pod slavnou athénskou akropolí. Za návratem řecké soutěže mistrovství světa stojí velké finanční garance tamní vlády i nezdolná práce soutěžácky hodně aktivní rodiny Athanassoulasů, která se o zařazení soutěže, jenž se konala naposledy v roce 2018 ještě jako součást mistrovství Evropy, v posledních měsících hodně snažila. Jistotou je již nový termín - 9.-12. září.

Je vysoce pravděpodobné, že se nejedná o poslední zásah do světového kalendáře. Další závody na odstřel jsou Rally Japan a také Safari Rally, nad kterou drží ochrannou ruku Jean Todt. Ale ani závody na pevnině nemají vše jisté a je možné, že i některý z tradičních evropských závodů se nakonec neuskuteční.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist