www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 24. října 2020, Svátek má Nina, zítra Beáta

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství světa

Zemřel legendární novinář Martin Holmes

15. června 2020 • 13:30

Jen krátce po oslavě osmdesátých narozenin přišla z Anglie velmi smutná zpráva. Vážné nemoci podlehl legendární a respektovaný novinář Martin Holmes, který zasvětil celý svůj život automobilovým soutěžím a jejich propagaci.

Martin Holmes se začal věnovat soutěžím již od svého mládí, pozici spolujezdce hned od začátku kombinoval s novinařinou, ve které se posléze vypracoval mezi uznávanou špičku ve svém oboru. Navštěvoval řadu soutěží, odkud přivážel řadu cenných informací počínaje rozhovory s jezdci a konče detailními informacemi o soutěžních vozech. Nesoustředil se jen na mistrovství světa, ale svůj záběr rozšiřoval i o závody mistrovství Evropy a řadu dalších významných šampionátů.

Prioritou byly ale samozřejmě soutěže mistrovství světa, kterých navštívil rovných 520, když poslední byla Rallye Deutschland v minulém roce. Vždy se soustředil na nejnovější novinky ve vývoji techniky a hlavně na vyhledávání a tipování možných budoucích hvězd rallysportu, čímž jsme si byli hodně blízcí a virtuálními debatami nad mladými talenty strávili v posledních letech spoustu času.

Nová moderní doba mu příliš nepřála. Již není potřeba navštěvovat osobně závody, spousta informací se objevuje v různých médiích (internet, rally radio, WRC+) téměř okamžitě. Diváci jsou zahlceni spoustou informací, které se navíc lavinově šíří, takže když přijde někdo se zajímavou informací nebo konkrétním údajem, za chvíli to mají okopírované všichni. Ale ani tak Martin nezahořkl a rád se ve svých příspěvcích vracel do bohaté studnice svého archivu.

Automobilový sport ztratil jednu ze svých legend, která po dlouhá léta pomáhala formovat jeho popularitu. Čest jeho památce.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist