www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 21. září 2020, Svátek má Matouš, zítra Darina

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství světa

SOUHRN: Tureckou defektovou loterii vyhrál Evans

foto

20. září 2020 • 17:00

Doslova pohromou favoritů skončila poslední etapa letošní Rally Turkey. Vítězství z této soutěže si odnesl jediný z předních pilotů, který se vyhl všem vážnějším problémům - Elfyn Evans.

žádný příspěvek celý článek »

Toyota Gazoo Racing otestuje podmínky Turecké rallye

foto

16. září 2020 • 11:00

Po rychlých a hladkých úsecích na Estonské rallye bude tým Toyota Gazoo Racing WRT čelit diametrálně odlišné zkoušce na drsných a kamenitých cestách Rallye Turecko, která je příštím kolem světového rallyového šampionátu 2020 FIA WRC.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Rally Estonia od André Lavadinha

foto

15. září 2020 • 22:00

Sezóna mistrovství světa v automobilových soutěžích se po půlroční pauze konečně zase rozjela. Prvním závodem se stala šotolinová Rally Estonia. Průběh soutěže si můžete připomenout na snímcích našeho stálého redakčního spolupracovníka André Lavadinha.

žádný příspěvek celý článek »

Pódiové umístění, vítězství v Power Stage a nejrychlejší časy Toyoty Yaris WRC

foto

7. září 2020 • 13:00

Soutěžní tým Toyota Gazoo Racing WRT absolvoval úžasný poslední den na Estonské rallye, kde Sébastien Ogier vyšplhal na pódium, Kalle Rovanperä vybojoval vítězství v Power Stage a vozy Toyota Yaris WRC vyhrály šest ze šesti měřených úseků. Ogier navýšil svůj bodový náskok v šampionátu soutěžních jezdců a Toyota zůstává na čele továrních týmů.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Ott Tänak vyhrál domácí Rally Estonia

foto

6. září 2020 • 15:00

Sezóna mistrovství světa v automobilových soutěžích se po půlroční pauze konečně zase rozjela. Prvním závodem se stala Rally Estonia, kterou celkem suverénně opanoval domácí jezdec Ott Tänak.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Rally Turkey

foto

2. září 2020 • 10:00

Po víkendové Rally Estonia by měl v polovině září pokračovat další závod mistrovství světa, Rally Turkey. Pokud se vůbec soutěž v oblasti Marmaris uskuteční, vydá se na ni pouhých 26 posádek, jak ostatně naznačuje seznam přihlášených posádek.

žádný příspěvek celý článek »

Toyota Gazoo Racing chce na Estonské rallye navázat na svá vítězství

foto

31. srpna 2020 • 13:00

Soutěžní tým Toyota Gazoo Racing WRT bude po restartu světového rallyového šampionátu FIA WRC na Estonské rallye ve dnech 4. až 6. září 2020 usilovat o úspěšné navázání tam, kde naposledy skončil. Toyota vévodí žebříčku továrních týmů s náskokem 21 bodů, a navíc Sébastien Ogier zaujímá první místo v bodování šampionátu soutěžních jezdců (Elfyn Evans je druhý, Kalle Rovanperä čtvrtý).

žádný příspěvek celý článek »

Rally Italia Sardegna se přesouvá na nový termín

foto

26. srpna 2020 • 13:00

V návaznosti na zrušení ADAC Rallye Deutschland se organizátoři italského dílu mistrovství světa v automobilových soutěžích rozhodli o další změnu termínu. Nejnovější termín pro Rally Italia Sardegna je tedy druhý víkend v říjnu.

žádný příspěvek celý článek »

Další zrušenou soutěží je ADAC Rallye Deutschland

foto

26. srpna 2020 • 09:00

Další automobilovou soutěží, která je kvůli koronavirové hysterii zrušena, se stává ADAC Rallye Deutschland. O jejím zrušení se hovořilo nějaký již delší čas, v posledních dnech pak hodně intenzivně. Teprve dnes však přišlo finální rozhodnutí o zrušení soutěže.

žádný příspěvek celý článek »

Renties Ypres Rally přeci jen v mistrovství světa

foto

19. srpna 2020 • 14:20

Organizátoři belgické Renties Ypres Rally v čele s Alainem Penassem a zástupcem FIA Yvesem Mattonem dokázali prosadit svou soutěž do kalendáře mistrovství světa. Dnes byla soutěž s centrem v první válkou proslulém městě potvrzena jako náhrada za Rally Japan.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Rally Estonia

foto

19. srpna 2020 • 14:10

Zdá se, že se mistrovství světa v automobilových soutěžích jako jeden z posledních motoristických seriálu konečně rozjede po koronavirové pauze. Na začátku září se premiérově v rámci MS uskuteční Rally Estonia. V těchto dnech organizátoři zveřejnili seznam přihlášených posádek.

žádný příspěvek celý článek »

Mistrovství světa odhalilo novou podobu kalendáře

foto

3. července 2020 • 09:00

Mezinárodní automobilová federace FIA a promotér zveřejnili plánovaný kalendář mistrovství světa v automobilových soutěžích na druhou polovinu sezóny. Jeho podoba je nakonec konzervativnější, než se čekalo. I díky tomu se zveřejněná verze setkala spíše s rozpaky.

žádný příspěvek celý článek »

Zemřel legendární novinář Martin Holmes

foto

15. června 2020 • 13:30

Jen krátce po oslavě osmdesátých narozenin přišla z Anglie velmi smutná zpráva. Vážné nemoci podlehl legendární a respektovaný novinář Martin Holmes, který zasvětil celý svůj život automobilovým soutěžím a jejich propagaci.

žádný příspěvek celý článek »

Živoucí legenda Carlos Sainz. S Toyotou dobyl WRC

foto

5. června 2020 • 12:00

Toyota má již odedávna nos na talentované jezdce rallye. Přijetí Carlose Sainze do týmu bylo přínosné pro obě strany. Kariéra Španěla získala nový rozměr a japonská značka jistou pozici v elitě WRC. Díky titulům vybojovaným na počátku 90. let 20. století se ze Sainze stala legenda, tři dekády bojoval na mistrovstvích světa, jezdil pro všechny největší producenty a potom sklízel úspěchy v Rallye Dakar.

žádný příspěvek celý článek »

Pro Toyotu Gazoo Racing Europe začíná nová epocha

foto

20. dubna 2020 • 22:00

Společnost Toyota Motor Corporation oznámila, že její evropská základna výzkumu a vývoje Toyota Motorsport GmbH (TMG) změnila název na Toyota Gazoo Racing Europe GmbH (TGR-E).

žádný příspěvek celý článek »

toplist