www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 12. července 2020, Svátek má Bořek, zítra Markéta

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Reklama

Mistrovství světa

Mistrovství světa odhalilo novou podobu kalendáře

foto

3. července 2020 • 09:00

Mezinárodní automobilová federace FIA a promotér zveřejnili plánovaný kalendář mistrovství světa v automobilových soutěžích na druhou polovinu sezóny. Jeho podoba je nakonec konzervativnější, než se čekalo. I díky tomu se zveřejněná verze setkala spíše s rozpaky.

žádný příspěvek celý článek »

Zemřel legendární novinář Martin Holmes

foto

15. června 2020 • 13:30

Jen krátce po oslavě osmdesátých narozenin přišla z Anglie velmi smutná zpráva. Vážné nemoci podlehl legendární a respektovaný novinář Martin Holmes, který zasvětil celý svůj život automobilovým soutěžím a jejich propagaci.

žádný příspěvek celý článek »

Živoucí legenda Carlos Sainz. S Toyotou dobyl WRC

foto

5. června 2020 • 12:00

Toyota má již odedávna nos na talentované jezdce rallye. Přijetí Carlose Sainze do týmu bylo přínosné pro obě strany. Kariéra Španěla získala nový rozměr a japonská značka jistou pozici v elitě WRC. Díky titulům vybojovaným na počátku 90. let 20. století se ze Sainze stala legenda, tři dekády bojoval na mistrovstvích světa, jezdil pro všechny největší producenty a potom sklízel úspěchy v Rallye Dakar.

žádný příspěvek celý článek »

Pro Toyotu Gazoo Racing Europe začíná nová epocha

foto

20. dubna 2020 • 22:00

Společnost Toyota Motor Corporation oznámila, že její evropská základna výzkumu a vývoje Toyota Motorsport GmbH (TMG) změnila název na Toyota Gazoo Racing Europe GmbH (TGR-E).

žádný příspěvek celý článek »

Odložené jsou taky Portugalsko a Sardínie v MS

foto

24. března 2020 • 21:00

Odkládání závodů pokračuje. Dnes bylo oficiálně potvrzeno, že byly odloženy další závody mistrovství světa v automobilových soutěžích. Konkrétně jde o Vodafone Rally de Portugal plánovanou na konec května a Rally Italia Sardegna, která se měla jet na začátku června.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Zkrácenou Rally Guanajuato Mexico vyhrál Sébastien Ogier

foto

15. března 2020 • 03:15

Třetí díl mistrovství světa v automobilových soutěžích, Rally Guanajuato Mexico, je asi na nějaký čas posledním závodem, který se kvůli virové epidemii uskuteční. Průběh soutěže, která opět obsahuje velké množství nudných superspeciálek, můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

žádný příspěvek celý článek »

Toyota Gazoo Racing vyráží do mexických veder

foto

9. března 2020 • 15:00

Tým Toyota Gazoo Racing WRT míří na Rallye Mexiko, první letošní podnik pořádaný výhradně na šotolině, s cílem navázat na své zahájení letošní sezóny světového rallyového šampionátu FIA a dosáhnout dalšího výsledku na nejvyšší úrovni. Elfyn Evans odjíždí do Mexika poprvé v roli vedoucího jezdce světového šampionátu díky vítězství na Švédské rallye, jeho stájový kolega Sébastien Ogier v žebříčku zaostává pouhých pět bodů.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Rally Sweden od André Lavadinha

foto

2. března 2020 • 16:00

Mistrovství světa v automobilových soutěžích pokračovalo svým druhým podnikem, Rally Sweden. Ve Švédsku však panovalo hodně nepříznivé počasí, které výrazně ovlivnilo výslednou kvalitu závodu. Průběh soutěže si můžete připomenout na snímcích našeho stálého redakčního spolupracovníka André Lavadinha.

žádný příspěvek celý článek »

Seznam přihlášených posádek na Rally Guanajuato Mexico

foto

26. února 2020 • 16:00

S tradičně velkým zpožděním byl dnes zveřejněn seznam přihlášených posádek na třetí podnik letošního mistrovství světa v automobilových soutěžích, Rally Guanajuato México, který se pojede tradičně na začátku března. Seznam tentokráte obsahuje více posádek, byť za cenu povolení řady aut s národní homologací včetně 'bastarda' Ford Escort Kena Blocka.

žádný příspěvek celý článek »

Filip Mareš při premiéře v mistrovství světa obstál

foto

18. února 2020 • 20:30

Česká posádka Filip Mareš - Jan Hloušek, kterou podporuje Autoklub České republiky, se poprvé společně postavila na start závodu seriálu mistrovství světa v rally. Úřadující juniorské mistry Evropy v této disciplíně rozhodně nečekal lehký úkol, Rally Sweden dlouhodobě patří mezi světové podniky a letošní ročník navíc měl doslova atypické podmínky.

žádný příspěvek celý článek »

Privátní jezdci s vozy Škoda dojeli na druhém a pátém místě

foto

18. února 2020 • 20:20

Nejkratší Švédská Rally všech dob přinesla na nedělní závěrečné rychlostní zkoušce těsnou bitvu. Z důvodu neobyčejně teplého počasí bylo druhé kolo mistrovství světa FIA World Rally Championship zkráceno na devět rychlostních zkoušek s celkovou délkou 148,55 kilometru.

žádný příspěvek celý článek »

Evans s Toyotou Yaris WRC ovládl závod, tři Toyoty na prvních čtyřech pozicích

foto

18. února 2020 • 18:00

Elfyn Evans si na Švédské rallye svojí přesvědčivou jízdou vybojoval první vítězství v týmu Toyota Gazoo Racing, a to teprve ve svém druhém podniku za volantem vozu Toyota Yaris WRC. Na stupně vítězů se k němu připojil 19letý nováček Kalle Rovanperä, senzace závodu, který se vyškrábal na vrchol po nervy drásající bitvě o třetí místo se stájovým kolegou a mistrem světa Sébastienem Ogierem při skvělé speciálně bodované Power Stage na závěr závodu.

žádný příspěvek celý článek »

SOUHRN: Zkrácenou Rally Sweden vyhrál Elfyn Evans

foto

16. února 2020 • 18:00

Letošní ročník Rally Sweden, kterou výrazně poznamenalo rušení rychlostních zkoušek kvůli nepříznivému počasí, vyhrál Elfyn Evans, který tak navázal na velmi dobrý výkon z úvodní soutěže šampionátu, Rallye Monte Carlo.

žádný příspěvek celý článek »

Toyota bude ve Švédsku usilovat již o třetí triumf

foto

12. února 2020 • 15:00

Soutěžní tým Toyota Gazoo Racing WRT (World Rally Team) se bude snažit navázat na své úspěšné zahájení sezóny a již se připravuje na druhé kolo šampionátu WRC 2020, kterým je Švédská rallye: podnik, který Toyota v posledních třech letech dvakrát vyhrála.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Rallye Monte Carlo od André Lavadinha

foto

11. února 2020 • 15:00

Letošní sezónu mistrovství světa v automobilových soutěžích bylo zahájeno tradičně na tratích ve francouzských Alpách. I letošní ročník legendární Rallye Monte Carlo provázelo zrádné počasí, i když zledovatělých úseků nebylo tolik. Průběh soutěže si můžete připomenout na snímcích našeho stálého redakčního spolupracovníka André Lavadinha.

žádný příspěvek celý článek »

toplist